Zapowiedzi Albatrosa na wrzesień – sensacyjna ofensywa

Na wrzesień Wydawnictwo Albatros zaplanowało premierę trzech powieści sensacyjnych, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających wielbicieli gatunku.

Ewangelia krwiJames Rollins, Rebecca Cantrell – Ewangelia krwi

Powieść sensacyjno-przygodowa jednego z najpopularniejszych pisarzy tego gatunku, porównywanego z Kenem Folletem, Clivem Cusslerem i Wilburem Smithem. Czytelnicy odnajdą w niej wszystko, co w książkach Rollinsa najlepsze: zapierającą dech w piersiach akcję, walkę dobra ze złem, archeologiczne zagadki i malownicze opisy odległych zakątków świata.

Sensacyjny thriller z pogranicza historii, religii i świata sił nadprzyrodzonych a zarazem gotycka powieść o poszukiwaniu cudownej księgi znanej jako „Ewangelia krwi”.

Świat od czasów starożytnych oprócz ludzi zamieszkują także krwiożercze wampiry zwane
w powieści strigoi. Kościół rzymskokatolicki wie o nich i starannie chroni tę tajemnicę przed ludźmi, lecz jednocześnie ma w swoim łonie zakon składający się ze strigoi, którzy zostali nawróceni i poświęcają życie służbie Kościołowi, walcząc z upiorami w obronie ludzi. Sangwiniści, bo tak nazywają się członkowie zakonu, żywią się wyłącznie krwią Jezusa Chrystusa – winem, które zgodnie z doktryną katolicką po konsekracji przez kapłana ulega fizycznej przemianie i staje się krwią Chrystusa. Sangwiniści nie mają bijącego serca, ich krew płynie sama z siebie i daje im niezwykłą siłę i odporność. Są dzięki temu prawie nieśmiertelni.

Akcja powieści rozpoczyna się, gdy trzęsienie ziemi w Izraelu ujawnia podziemny grobowiec. Troje detektywów – archeolożka Erin Granger, Jordan Stone, amerykański żołnierz w stopniu sierżanta oraz sangwinista Rhun Korza, liczący sobie ponad czterysta lat – wpada na trop starożytnej tajemnicy. Śledztwo wiedzie ich do Bawarii i Petersburga w Rosji, ale na drodze do odnalezienia Księgi staje im potomkini Elżbiety Batory, która ponad czterysta lat temu została przemieniona w wampirzycę i z powodu swoich okrucieństw zyskała przydomek Krwawej Hrabiny.

Niektóre książki nigdy nie powinny były być znalezione ani, tym bardziej, otwarte…

Doskonałe połączenie świata nauki oraz wartkiej akcji sprawia,
że książka jest tak ekscytująca, jak najlepszy film

Chicago Sun-Times

KaikenJeana-Christophe’a Grangé – Kaiken

Nowa powieść Jeana-Christophe’a Grangé, najmodniejszego obecnie we Francji twórcy powieści sensacyjnej i detektywistycznej, autora mega bestsellerów PURPUROWYCH RZEK
i IMPERIUM WILKÓW. Powieści Grangé wydawane są w trzydziestu językach, a czytelnicy i krytycy porównują jego twórczość do prozy amerykańskich mistrzów gatunku – Harlana Cobena i Thomasa Harrisa. Popularność autora potęgują liczne adaptacji filmowe jego powieści,
w których główne role zagrali tak znani aktorzy, jak: Gerard Depardieu, Jean Reno, Vincent Cassel i Monica Bellucci.

Olivier Passan, oficer policji, prowadzi śledztwo w sprawie seryjnych morderstw kobiet
w zaawansowanej ciąży. Sposób zadawania śmierci jest szczególnie okrutny. Każdy dzień przynosi nowe odkrycia, które pozwalają na ustalenie szczegółów dotyczących zabójcy. Groźnym adwersarzem Passana okazuje się Patrick Guillard, hermafrodyta porzucony przez rodziców zaraz po urodzeniu, poddawany kilkakrotnym operacjom i leczeniu testosteronem, który spędził dzieciństwo w domach dziecka, gdzie z powodu swego kalectwa dręczony był przez kolegów. Jego losy do pewnego momentu zbieżne są historią policjanta. Czy dojdzie do pojedynku? I jakie znaczenie będzie miał kaiken – sztylet, który Passan podarował niegdyś swojej żonie Japonce?

na-krawedzi-9Urban Waite – Na krawędzi

Jedna z dziesięciu najlepszych książek 2011 roku według amerykańskiego magazynu ESQUIRE!

Phil Hunt wpadł w poważne tarapaty. Przez dwadzieścia lat mieszkał z żoną w stanie Washington, hodując konie na małym ranczu. Starał się trzymać z dala od kłopotów, choć na życie zarabiał nie zawsze w legalny sposób. Teraz ścigają go dwaj mężczyźni: Drake, zastępca szeryfa – człowiek dobry choć zdeterminowany, i Grady, zły do szpiku kości, bezwzględny płatny zabójca.

Czy Huntowi uda się umknąć pogoni? Czy okrutny Grady rozrzuci jego zmasakrowane szczątki wzdłuż kanadyjskiej granicy? Urban Waite konsekwentnie i do końca trzyma czytelnika
w niepewności.

Niesłabnące napięcie oraz piękny styl powieści Na krawędzi, a także krwiste postaci bohaterów
i sugestywne opisy przyrody, świadczą niezbicie o tym, że Urban Waite z powodzeniem może rywalizować ze współczesnymi mistrzami prozy, choćby takimi jak Cormack McCarthy.

Kawał diabelnie dobrej powieści z zawrotnym tempem akcji i piękną narracją.

Waite nie odpuszcza ani na chwilę.

Dobrze wróżący debiut

Stephen King

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!