Cyfrowa forteca Browna trafi na antenę ABC jako serial

d_2536Cyfrowa twierdza. Pierwsza książka, jaką napisał Dan Brown. Recenzje zbierała różne, ale obecnie nie ma to już żadnego znaczenia – nazwisko pisarza zna każdy i jest ono samo w sobie marką, która przyciągnie przed ekrany niejednego widza. Nic więc dziwnego, że stacja ABC będzie gościć u siebie ów obraz.

Przy zaadaptowaniu materiału na potrzeby telewizji pracować będzie Ron Howard wespół z samym autorem. Współpraca ta to nic nowego – Howard (który będzie producentem serialu) wyreżyserował dwa filmy z Robertem Langdonem, a przed nim jeszcze Inferno.

Data premiery nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że włodarze stacji dali już zielone światło pilotowemu odcinkowi.

 

 

 

 

Opis książki:

Błyskotliwy technothriller. NSA konstruuje potężny superkomputer, pozwalający złamać każdy szyfr metodą „brutalnego ataku”. Dzięki niemu amerykański wywiad może czytać komunikaty przesyłane przez terrorystów i szpiegów, oraz udaremniać ich plany. Genialnemu japońskiemu kryptologowi udaje się stworzyć nie dający się złamać szyfr nazwany „Cyfrową Twierdzą”. Grozi, że przekaże go do publicznego użytku. Susan Fletcher, piękna matematyczka pracująca dla NSA, prowadzi dramatyczny wyścig z czasem, by ocalić agencję, zdemaskować zdrajcę w jej szeregach i odkryć szczegóły planu, którego celem jest zniszczenie banku danych wywiadowczych USA. Stawką jest jej życie… i życie mężczyzny, którego kocha.

 

Źródło: tvovermind.com

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!