Serial oparty na powieści Cornwella – będzie hit?

ostatniekrolestwoBiorąc pod uwagę popularność Wikingów, emitowanych na History Channel, jest to wysoce prawdopodobne. A właśnie o wikingach mowa – tym razem jednak w wydaniu BBC America, na podstawie powieści Ostatnie królestwo Bernarda Cornwella.

Produkcją zajmie się Carnival Films, które odpowiedzialne jest za wciąż emitowany, popularny serial historyczny „Downton Abbey”. Zaadaptowana zostanie cała seria książek Cornwella o wikingach, zaś produkcja nosić będzie nazwę pierwszego tomu – Ostatnie królestwo” (tak, jak miało to miejsce w przypadku Gry o Tron). Akcja rozgrywa się w 872 roku, koncentrując się na tym, jak rozbita Anglia radzi sobie z najazdami wikińskich wojowników.

Za adaptację powieści do formatu telewizyjnego odpowiadać będzie Stephen Butchard, który współpracował już z Cornwellem przy innym serialu historycznym, gdzie protagonistą był osławiony Richard Sharpe, grany przez Seana Beana.

W każdym sezonie obejrzeć będziemy mogli osiem godzinnych odcinków. BBC America w lipcu podawała, że produkcja rozpocznie się jesienią tego roku.

 

 

Opis Ostatniego królestwa od wydawcy:

 

Wyspy brytyjskie, dziewiąty wiek, czas wewnętrznych niepokojów, głodu i bezpardonowej walki o władzę. Czas największego najazdu Wikingów w historii.

Syn jednego z angielskich wielmożów, Uther, zostaje porwany w wieku 10 lat. Jako jedyny ocalały z pogromu całego rodu dorasta wśród szczęku mieczy, pod czułą opieką śmiertelnych wrogów.

Choć nauczył się żyć w zgodzie z zasadami Wikingów, w głębi duszy pozostaje synem Brytanii.

Na jego oczach upadają kolejne królestwa, dokonują się zdrady, przewroty i krwawe rzezie… Pewnego dnia będzie musiał podjąć decyzję, kim jest i któremu panu będzie służył.

Los zwiąże go z Alfredem, władcą ostatniego opierającego się Wikingom królestwa, i da sposobność, by stawił czoła legendarnym wikińskim wojom, przed którymi drży cała średniowieczna Europa. Spętany więzami honoru, lojalności i miłości, Uther stanie się tym, od którego zależeć będą losy całej Brytanii.

Cornwell zanurza czytelnika w okrutnym świecie Ragnara, Ubby i innych legendarnych wikińskich wojów, przed którymi drży cała Europa.

Kolejnym tomem w cyklu jest Zwiastun burzy.

 

„Znakomite! Desperacka, heroiczna walka króla Alfreda przeciwko legendarnym przywódcom wikingów.”

WALL STREET JOURNAL

BERNARD CORNWELL

 

Angielski pisarz, autor thrillerów i powieści historycznych, mieszkający na stałe w USA.

W jego dorobku znajduje się rozmaite tytuły, ale największą sławę przyniosły Cornwellowi TRYLOGIA ARTURIAŃSKA (Zimowy monarcha, Nieprzyjaciel boga, Excalibur) osadzony w czasach wojen napoleońskich cykl o przygodach Richarda Sharpe’a. Licząca sobie ponad dwadzieścia części seria została sfilmowana przez BBC, w postać Sharpe’a wcielił się znany aktor, odtwórca roli Boromira weWładcy Pierścieni, Sean Bean.

 

Ceniony za umiejętność zgrabnego łączenia rzetelnej, popartej studiami, wiedzy oraz literackiej fikcji, Cornwell jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej poczytnych anglosaskich autorów powieści historycznych.

 

W dowód uznania dla jego twórczości, królowa Elżbieta II odznaczyła pisarza Orderem Imperium Brytyjskiego

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!