John Green okupuje listy bestsellerów

Popularny autor literatury młodzieżowej, vloger, popularyzator nauki, „internetowy celebryta”, „król tumblra”… określenia na Johna Greena można mnożyć.

Jego książki zawsze miały się dobrze w Stanach, w Polsce ukazywały się nakładem wydawnictwa Bukowy Las, zaś ostatnia ekranizacja jednej z jego powieści (Gwiazd naszych wina / The Fault In Our Stars) zdaje się napędzać w USA popyt na Johna Greena. Dwa miliony osób śledzą jego kontro na Twitterze, codziennie wrzuca coś na Instagram, a trailer ekranizacji jego książki na YouTube obejrzało, bagatela, 10 milionów użytkowników.

Ukoronowaniem tego stanu rzeczy jest fakt, że powieść Gwiazd naszych wina znalazła się na pierwszym miejscu najnowszego zestawienia bestsellerów USA Today.

 

Opis polskiego wydawcy:

Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat.

Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.
Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości. (Bukowy Las 2013)

Źródło: USA Today.
Fotografia: Gage Skidmore via Wikimedia Commons

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!