Krawędź wieczności 5 listopada w księgarniach

NAJBARDZIEJ OCZEKIWANA PREMIERA JESIENI 2014 – w księgarniach już 5 listopada!

OSTATNI TOM TRYLOGII „STULECIE”

Ken Follett

KRAWĘDŹ WIECZNOŚCI

krawedz-wiecznosciTłem akcji ostatniej część trylogii „Stulecie” są wydarzenia historyczne II połowy XX i początku XXI wieku. Zimna wojna, podzielenie Berlina murem w 1961 roku, walka o równouprawnienie kolorowej mniejszości w Ameryce, kubański kryzys rakietowy w 1962 roku oraz zamach na prezydenta John F. Kennedy’ego–to punkty zwrotne światowej polityki, które wyznaczyły dalsze koleje losów historii świata i kształt epoki, w której obecnie żyjemy.

Równie ważne jak wielka polityka są przemiany kulturowe, społeczne i obyczajowe, które dokonywały się w tym okresie: wyzwolenie seksualne, kształtowanie się nowoczesnej muzyki popularnej, pierwszy w historii tak silny konflikt między pokoleniami rodziców i dzieci oraz rosnąca rola mediów i zaczątek charakterystycznej dla naszej epoki kultury tabloidów i celebrytów. Obok światowych przywódców politycznych (J.F. Kennedy’ego, Nikity Chruszczowa)ważnymi postaciami tych czasów są najsłynniejsze gwiazdy muzyki pop: Bob Dylan, Joan Baez, zespoły The Beatles i The Rolling Stones. Nie tylko pojawiają się w tle powieści, lecz także uczestniczą w epokowych wydarzeniach, jak demonstracja poparcia dla pokojowej walki Afroamerykanów o równouprawnienie, zwana Marszem na Waszyngton, z historycznym przemówieniem Martina Luthera Kinga „I have a dream”.Plejada najważniejszych postaci historycznych odciska swoje piętno na epoce, tworzy jej klimat, każda z nich staje się bohaterem zbiorowej wyobraźni, głosem pokolenia i wzorem dla fikcyjnych bohaterów powieści.

 

UPADEK GIGANTÓW – ZIMA ŚWIATA – KRAWĘDŹ WIECZNOŚCI

TRYLOGIA „STULECIE”

Monumentalna epicka trylogia, rozgrywająca się na tle burzliwych wydarzeń kształtujących XX wiek. Pełna napięcia, nieoczekiwanych zwrotów akcji, intryg i przygód opowieść o wzajemnie splątanych losach pięciu rodzin –amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej. Fikcyjni bohaterowie zostali umieszczeni wśród postaci historycznych, co czyni ich uczestnikami i świadkami najważniejszych wydarzeń decydujących o losach ówczesnego świata.

NAPISANA W OPARCIU O RZETELNE BADANIA, PEŁNA ZAPADAJĄCYCH W PAMIĘĆ BOHATERÓW TRYLOGIA „STULECIE” TO NIE TYLKO ZNAKOMITA POWIEŚĆ OBYCZAJOWO-PRZYGODOWA, ALE RÓWNIEŻ SWOISTY PRZEWODNIK PO HISTORII XX WIEKU.

 
Źródło: informacja prasowa Albatros Andrzej Kuryłowicz s.c.

 

Przy okazji premiery ostatniej części wydawnictwo Albatros wznowi także dwa poprzednie tomy.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!