Latarnia Deborah Lawrenson 14 listopada w Polsce

Współczesna powieść gotycka, której akcja osadzona jest w bajecznych krajobrazach Prowansji.

image006Kiedy Eve poznaje w zamku Yvoire, w Labiryncie Pięciu Zmysłów przystojnego, tajemniczego Doma, czuje, że spotkała miłość swojego życia. Niedługo potem, za namową mężczyzny, decyduje się wyjechać do Francji i zamieszkać w popadającym w ruinę majątku ziemskim Les Genévriers.

Jednak stary dom to nie tylko malownicza, pełna mrocznych zakamarków posiadłość w urokliwej Prowansji. Posiadłość skrywa mroczną i smutną historia rodziny Lincelów i trójki ich dzieci: okrutnego, bezwzględnego Pierre’a, niewidomej Marthe, która wyjechała do Paryża, by zyskać sławę jako kreatorka perfum, a także Bénédicte, która jako jedyna pozostała w majątku i poświęciła swoje szczęście, próbując ocalić go przed upadkiem.

Jej opowieść przeplata się z opowieścią Eve, która obsesyjnie pragnie poznać prawdę o byłej żonie Doma, obiecującej dziennikarce, Rachel, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Niepokój kobiety potęguje dziwne zachowanie mężczyzny, który wraz z upływem czasu staje się coraz bardziej ponury i zamknięty w sobie, seria zaginięć młodych kobiet oraz ludzkie szczątki odnalezione na terenie posiadłości.

Pośród malowniczych krajobrazów Prowansji, ulotnych postaci i zapachów, które pojawiają się i znikają, Eve stopniowo odkrywa przerażającą prawdę o ukochanym mężczyźnie i tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się w Les Genévriers.

Soczysta mieszanka romansu i gotyckiej opowieści o duchach

O, The Oprah Magazine

 

Deborah Lawrenson jest brytyjską pisarką i dziennikarką zakochaną we francuskiej Prowansji, gdzie mieszka wraz z mężem.

 

http://deborah-lawrenson.blogspot.com/

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!