Sensacje Albatrosa na listopad

UTRACONE SŁOWO

Violette Cabesos, Frédéric Lenoir

utraconetytuł oryginału: LA PEROLE PERDUE
literatura francuskojęzyczna
tłumaczenie: Joanna Polachowska
liczba stron: 624
ISBN: 978-83-7885-739-6
oprawa: miękka

cena: ok. 40 zł

data wydania: 7 listopada 2014

 

Opis:

Powieść sensacyjna, której fabuła osnuta jest wokół apokryficznej historii, według której Maria
z Betanii, biblijna grzesznica i towarzyszka Chrystusa, stała się powiernicą „zagubionego słowa ewangelii” − jedynych słów własnoręcznie spisanych przez Zbawiciela w języku aramejskim.

W Vezelay w Burgundii, w ruinach średniowiecznej bazyliki, mediewistka Johanna poszukuje śladów Marii Magdaleny, usiłując rozwiązać zagadkę początków kultu grzesznicy, która została świętą. Jej poszukiwania przerywa seria tajemniczych morderstw w Pompejach na stanowisku archeologicznym, którym kieruje jej przyjaciel, Nowozelandczyk, Tom. W czasie swojej wizyty
w Vezelay Tom ofiarowuje sześcioletniej córce Johanny, Romane, stary rzymski denar. Podarunek ten staje się początkiem dziwnej choroby dziewczynki, która zdaje się w jakiś niepojęty sposób łączyć z zabójstwami w ruinach miasta zniszczonego przez erupcję Wezuwiusza. Zrozpaczona matka, bezskutecznie szukając ratunku dla córki, rozpoczyna własne śledztwo, ścigając się z czasem i z niewidzialnym wrogiem. Tropy wiodą ją do Rzymu czasów Nerona, gdzie umierający wysłannik Marii z Betanii powierzył osieroconej małej chrześcijance Liwii sekretne słowa Chrystusa, oraz do opactwa w Vezelay, gdzie w IX wieku benedyktyński mnich z opactwa w Cluny (i dawny budowniczy katedr) przypadkiem odnalazł tajemnicze posłannictwo Jezusa.

Wszystkie odkrycia Johanny zdają się wskazywać na jedno: powodem choroby jej córki i poczynań grasującego w Pompejach mordercy jest tajemnicze przesłanie Chrystusa, słowa spisane przez niego na piasku świątyni jerozolimskiej, jedna z największych tajemnic chrześcijaństwa.

Wspaniała mieszanka historii i prawdziwej sensacji!

_________________

TRANSPLANTACJA

Scott Sigler

transplantacjatytuł oryginału: ANCESOR
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Blanka Kwiecińska-Kuczborska
liczba stron: 512
ISBN: 978-83-7885-672-6
oprawa: miękka

cena: ok. 35 zł

data wydania: 7 listopada 2014

 

Opis:

Powieść sensacyjna.

Codziennie prawie trzysta osób oczekujących na przeszczep umiera, nie mogąc doczekać się
na immunologicznie odpowiedni organ. Nic dziwnego, że wiele firm bio-technologicznych na świecie szuka rozwiązań, które uniezależniłyby transplantacje od zgodnych tkankowo dawców. Jednym z najbardziej obiecujących kierunków poszukiwań jest próba wyhodowania żywych organizmów „neutralnych” immunologicznie, mogących służyć ludziom jako idealni dawcy narządów.

Powieść Scotta Siglera rozpoczyna się wypadkiem w jednej z takich placówek badawczych, działającej w najgłębszej tajemnicy na Grenlandii. Transgeniczny wirus, wyhodowany w trakcie eksperymentów, atakuje całą załogę stacji. Zagrożenie związane z ewentualną pandemią jest tak wielkie, że władze decydują się unicestwić ośrodek poprzez zrzucenie na niego bomby paliwowej. Zwołane naprędce spotkanie przywódców krajów grupy G8 decyduje o natychmiastowym wstrzymaniu wszelkich badań w tej dziedzinie. Jednak szefowie firmy „Genada” nie podporządkowują się tym rozporządzeniom. W walce o spodziewane zyski ze sprzedaży narządów decydują się nielegalnie doprowadzić do końca trwający eksperyment. Jego celem jest wyprodukowanie zarodków „praprzodka”, którego genotyp będzie zawierał sztucznie zsyntetyzowane fragmenty DNA, właściwe pierwszym ssakom i dzięki temu immunologicznie obojętne współczesnym gatunkom, w tym i ludziom. Potomstwo, które ma przyjść na świat po wszczepieniu zarodków praprzodka krowom, powinno nosić upragnione cechy „neutralnych” dawców. Eksperyment wymyka się jednak spod kontroli…

_________________

EKSPEDYCJA

James Rollins

 

ekspedycjatytuł oryginału: EXCAVATION

tłumaczenie: Paweł Wieczorek

liczba stron: 480

ISBN: 978-83-7885-523-1

oprawa: miękka ze skrzydełkami

cena: ok. 38 zł

data wydania: 21 listopada 2014

Opis:

Ekspedycja profesora Conklina odkrywa szesnastowieczną mumię, w której ukryty jest kawałek tajemniczego metalu. Okazuje się, że ma on niezwykłe właściwości, więc naukowcy postanawiają zdobyć informacje o jego pochodzeniu. Badania zaprowadzą ich w głąb starożytnego świata Inków i okaże się, że mają do czynienia z potęgą tak straszliwą, że nikt nie potrafiłby jej sobie nawet wyobrazić…

James Rollins jest jednym z najpopularniejszych autorów powieści sensacyjno-przygodowych, porównywanym z Kenem Folletem, Clivem Cusslerem i Wilburem Smithem. W jego książkach do starcia dobra ze złem dochodzi w malowniczych, odległych zakątkach świata, a zapierająca dech
w piersiach akcja nieubłaganie wiedzie bohaterów do rozwiązywania kolejnych archeologicznych
i historycznych zagadek.

 

Prawdziwa gratka dla miłośników powieści przygodowych
Tampa Tribune

 _________________

 

NALEŻYSZ DO MNIE

Karen Rose

 

nalezysztytuł oryginału: YOU BELONG TO ME

literatura anglojęzyczna

tłumaczenie: Anna Dobrzańska

liczba stron: 544

ISBN: 978-83-7885-646-7

oprawa: miękka ze skrzydełkami

 

data wydania: 21 listopada 2014

 

Opis:

Kryminał.

Lucy Trask, lekarka medycyny sądowej, znajduje w parku zmasakrowane zwłoki mężczyzny.
Do śledztwa przydzieleni zostają J.D Fitzpatrick i Stevie Mazzeti. W tym samym czasie zaginęła partnerka Claya Manarda, prywatnego detektywa. Co łączy te dwie sprawy?
Aby znaleźć trop, bohaterowie muszą zagłębić się w historię, która przed ponad dwudziestu laty wydarzyła się w małym miasteczku Anderson Ferry…

Karen Rose jest laureatką prestiżowej nagrody RITA przyznawanej przez stowarzyszenie Romance Writers of America (RWA) najlepszym romansom w dziesięciu różnych kategoriach.

Fascynująca podróż w umysł mordercy. Wyśmienite!
Huntress Reviews

 _________________

 

KĄTEM OKA

Dean Koontz

 

katemtytuł oryginału: FROM THE CORNER OF HIS EYE

literatura anglojęzyczna

tłumaczenie: Jan Kabat

ISBN: 978-83-7885-519-4

oprawa: miękka ze skrzydełkami

cena: ok. 36 zł

 

data wydania: 28 listopada 2014

 

Opis:

Kiedy na świat przychodzi Bartholomew Lampion, chłopiec o przepięknych oczach, tysiące mil dalej Junior Cain dowiaduje się, że ma śmiertelnego wroga o tym właśnie imieniu. Rozpoczyna fanatyczną krucjatę przeciwko chłopcu, którego nawet nie poznał.
Bart w wieku trzech lat traci wzrok. Jego życie będzie teraz wielką serią zdumiewających wydarzeń, które zmuszą każdego czytelnika do zmiany sposobu postrzegania świata… Niesamowita opowieść pokazująca, że każdym chaosem rządzi jakiś dziwny, niezrozumiały porządek.

 Dean Koontz dokonał literackiego cudu
Fort Worth Star-Telegram

_________________

ANOMALIA

Massimiliano Pieraccini

 

anomaliatytuł oryginału: L’ANOMALIA

tłumaczenie: Jan Jackowicz

ISBN: 978-83-7885-524-8

oprawa: miękka ze skrzydełkami

cena: ok. 33 zł

 

data wydania: 28 listopada 2014

Opis:

Podczas konferencji naukowej we włoskim Erice umiera Alexander Kaposka, ukraiński fizyk, twórca niepochlebnego raportu na temat bezpieczeństwa terenu wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Miasto błyskawicznie zostaje otoczone kordonem policji i agentów tajnych służb. Massimo Redi, profesor fizyki, i Fabio Moebius, genialny haker, uświadamiają sobie, że znaleźli się w samym środku międzynarodowej intrygi, w którą zamieszany jest sam papież i amerykańska armia…

_________________

 

DWAJ ŻOŁNIERZE

Anders Roslund, Börge Hellström

dwajtytuł oryginału: TVA SOLDATER

literatura skandynawska

tłumaczenie: Wojciech Łygaś

liczba stron: 656

ISBN: 978-83-7885-991-8

oprawa: miękka ze skrzydełkami

cena: ok. 38 zł

 

data wydania: 28 listopada 2014

 

Opis:

Szósta z kolei wspólna powieść kryminalna duetu Roslund- Hellström.

Inspektor Ewert Grens i José Pereira z wydziału do spraw zwalczania zorganizowanej przestępczości
i gangów, ścigając groźnego zabójcę, napotykają na swojej drodze młodocianych przestępców – braci Leona
i Gabriela. Chłopcy zrobią wszystko, by zapamiętano ich jako najgroźniejszych zbrodniarzy w historii.

Anders Roslund wiele lat pracował w Telewizji Szwedzkiej (SVT) jako dziennikarz, a także jako szef programu Kulturnyheterna. W 2004 r. wspólnie z Börge Hellströmem wydał powieść kryminalną Bestia (szw. Odjuret), która w Szwecji stała się bestsellerem. Roslund wraz z Hellströmem otrzymali za nią nagrodę Szklany Klucz, przyznawaną za najlepszą powieść kryminalną z krajów skandynawskich. Od 2005 r. Roslund całkowicie poświęcił się pisarstwu.

Börge Hellström zanim zajął się pisarstwem pracował w ośrodku, zajmującym się nieletnimi przestępcami oraz molestowanymi dziećmi. Jest jednym z założycieli szwedzkiej organizacji Kriminellas Revansch i Samhället, oferującej wsparcie narkomanom oraz osobom, które złamały prawo w powrocie do społeczeństwa. Hellström w przeszłości sam był uzależniony od narkotyków, sam też doświadczył molestowania seksualnego jako dziecko.

Ta książka pochłonie Cię całkowicie od pierwszego rozdziału!

Independent

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!