Będzie bojkot empiku?

2133417156_414cc1f630_oJeśli tak, to z pewnością nie powszechny – i jak to zazwyczaj ma miejsce, podział przebiegnie według linii politycznych przekonań. W internecie zawrzało, a wszystko za sprawą nowej kampanii reklamowej, na którą zdecydował się księgarski gigant. Chodzi o akcję „Empik każdego inspiruje inaczej„, która zachęcać ma do robienia przedświątecznych zakupach w największej w Polsce sieci dystrybucyjnej.

Twarzami kampanii został Adam Darski (znany szerszemu gronu jako Nergal z death metalowego zespołu Behemoth) oraz Maria Czubaszek, znana ze swoich liberalnych poglądów (jak również przerwania ciąży). Środowiska prawicowe podkreślają, że już sam ten fakt w świetle bożonarodzeniowej reklamy stanowi rzecz nie do pomyślenia – i wzywają do robienia zakupów gdzie indziej.

Redakcja „Gościa niedzielnego” tak komentuje sprawę na swojej stronie (www.gosc.pl):

Tradycja obdarowywania prezentami nie wzięła się przecież znikąd. Z jakichś powodów wręczamy je sobie w czasie Bożego Narodzenia, a nie np. w drugą niedzielę grudnia. W takim kontekście pojawienie się „Nergala”, znanego z publicznego znieważania Chrystusa, chrześcijaństwa budzi wątpliwości. (…) Z kolei druga twarz kampanii – Maria Czubaszek – otwarcie przyznała się do dokonania dwóch aborcji. Powiedziała też, że nie lubi dzieci i woli być „zimną suką, niż matką-Polką”.

 

Przedstawiciele empiku zaś podkreślają, że do kampanii zaproszono różne postacie ze świata popkultury – w tym także Cezarego Pazurę, znanego z konserwatywnych poglądów, oraz Dawida Kwiatkowskiego.

 

Źródło: Gosc.pl | Fot. Kevin Dooley via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!