Baśnie braci Grimm bez cenzury 19 listopada

 

Philip Pullman

tłumaczenie: Tomasz Wyżyński

BAŚNIE BRACI GRIMM

dla dorosłych i młodzieży

 

 

 

Porywające! To uczta dla zardzewiałej wyobraźni dorosłych

The Telegraph

 

Autorska wersja „Baśni” braci Grimm opracowana przez Philipa Pullmana! 

Książka zawiera 50 baśni wybranych z najsławniejszego zbioru niemieckich autorów, które zostały na nowo opowiedziane prostym, precyzyjnym językiem, pozbawionym czułostkowości, infantylizmu i pseudoliterackich ozdobników, dzięki czemu nabrały ogromnej siły wyrazu.

Po każdej baśni zamieszczono notę autora z uwagami na temat danego utworu oraz informacje o odpowiednikach danej baśni w folklorze rosyjskim, włoskim, francuskim i angielskim.

 

PHILIP PULLMAN jest  nauczycielem i wykładowcą literatury angielskiej, ale także wybitnym autorem powieści dla młodzieży i dorosłych.

Sławę i sympatię czytelników zdobył trylogią fantasy dla młodzieży Mroczne materie”, która trafiła na pierwsze miejsca list bestsellerów. W krajach anglojęzycznych historia wojny pomiędzy światami, która doprowadzić ma do upadku Królestwa Niebieskiego, zaliczana jest już do klasyki. Cykl, inspirowany esejem Heinricha von Kleista „O teatrze marionetek”, wierszami Williama Blake’a i „Rajem utraconym” Johna Miltona, wychodzi poza ramy powieści dla dzieci. Pullman ukazał rozterki moralne, zdradę, miłość i tragizm wyborów, poruszył także takie zagadnienia, jak metafizyka, filozofia i teologia.

W 2001 roku Pullman został pierwszym laureatem prestiżowej brytyjskiej nagrody literackiej − Whitbread Award – przyznawanej autorowi najlepszej powieści w danym roku.

 

Na podstawie książki powstało wyjątkowe widowisko, które przez wiele miesięcy zachwycało londyńską publiczność

http://www.grimm-tales.co.uk/

 

 

 

 

 

Dla wszystkich, którzy kochają baśnie, i którzy chcą je opowiadać najlepiej na świecie!

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!