Zimowa opowieść Helprina 19 lutego w Polsce

okladka_HELPRINAutor: Mark Helprin

Tytuł: Zimowa opowieść

 

Ujmująco piękne i mądre arcydzieło Marka Helprina przenosi nas do Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku, targanego arktycznymi wiatrami i rozświetlonego bielą niespotykanie obfitego śniegu. Dzięki płomiennej wyobraźni autora to miasto żyje i ma duszę.

Pewnej mroźnej nocy młody Peter Lake próbuje okraść rezydencję na Manhattanie. Niespodziewanie zastaje w domu córkę właścicieli, umierającą na gruźlicę Beverly Penn. Tak zaczyna się miłość, która

odmieni jego los. Potężne, niepojęte uczucie zaskakuje Petera, daje mu siłę i każe podjąć próbę zatrzymania czasu i przywrócenia przeszłości. Historia jego zmagań to jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej.

 

 

Przeczytałam i zgłupiałam. Co to jest? Baśń, fantasy, romans?

Cudowne pomieszanie z poplątaniem, wciągający literacki labirynt.

Czytając, byłam zagubiona i zachwycona jednocześnie.

DOROTA WELLMAN

 

Ta powieść wykracza poza granice współczesnej literatury, jest jak romans utalentowanego pisarza z językiem.

„NEWSDAY”

 

O autorze:

Mark Helprin (ur. 1947) – absolwent Harvardu i studiów podyplomowych w Oksfordzie, na Uniwersytecie Princeton i Uniwersytecie Columbia. Publicysta m.in. „New Yorkera” i „New York Timesa”. Za twórczość prozatorską został uhonorowany wieloma nagrodami.

Zimowa opowieść jest najbardziej znaną powieścią autora, stała się inspiracją piosenki Beverly Penn zespołu The Waterboys (1985) oraz fi lmu w reżyserii Akivy Goldsmana (2014). Inne powieści Helprina to: Żołnierz Wielkiej Wojny, Refi ner’s Fire, Freddy and Fredericka, Memoir from Antproof Case, In Sunlight and in Shadow.

 

 

ISBN 978-83-7515-284-5

format 136×205

cena 49,90 zł

dział Wydawnictwo Otwarte

redaktor Joanna Stryjczyk

rok wydania 2014

numer wydania pierwsze

oprawa twarda

liczba stron 696

projekt okładki Aleksandra Szmak

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!