Matthew McConaughey zagra Randalla Flagga!

9701313436_71771b9d40_kJak donosi „The Guardian”, zdobywca Oscara za rolę w „Dallas Buyers Club”, Matthew McConaughey, zagra czarny charakter w adaptacji Bastionu Stephena Kinga.

Za kamerą stanie Josh Boone, odpowiedzialny między innymi za młodzieżowy hit Gwiazd naszych wina. Obraz będzie oparty o monumentalną powieść Kinga z 1978 roku, a za jego produkcję odpowiada studio Warner Bros. Zapowiedziało ono, że Bastion zostanie podzielony na cztery części – i każda z nich będzie samodzielnym filmem, wyreżyserowanym przez Boone’a. On sam podkreśla, że Bastion traktuje jako „Ojca Chrzestnego wszystkich post-apokaliptycznych thrillerów”. Warto przy tym podkreślić, że to nie jedyna okazja do współpracy między dwoma panami – Josh Boone będzie reżyserował także ekranizację Historii Lisey.

McConaughey zagra wcielenie zła, Randalla Flagga, który ustanawia swoje nowe królestwo w Las Vegas. Nie jest to pierwszy raz, gdy ta postać pojawia się na ekranie – w 1994 roku wyprodukowano miniserial oparty na książce Kinga. Autor jednak od lat podkreślał, że czeka, aż znajdzie się ktoś, kto zdoła przenieść tę historię na wielki ekran. Bo wielu perturbacjach wydaje się, że zrobi to Boone wraz ze studiem Warner Bros.

Źródło: The Guardian | Fot. Chris Cheung via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!