Książkowe zakupy Obamy

2287026153_b5fd47dd06_oPo Dniu Dziękczynienia i Czarnym Piątku w Stanach czas na Sobotę Małych Przedsiębiorstw – w ramach tej akcji prezydent Barack Obama wybrał się na zakupy do jednej z mniejszych księgarń, które nie posiadają ogólnokrajowych sieci. Zakupił całą torbę książek – w sumie znalazło się w niej siedemnaście pozycji.

Buszowanie między regałami odbywało się w towarzystwie córek, Malii i Sashy. Nie zabrakło także okazji do wymiany zdań ze sławnym autorem – David Baldacci pojawił się w księgarni i uciął sobie z Obamą krótką pogawędkę. Jeśli chodzi o tytuły, które nabył najbardziej wpływowy człowiek na globie, mieszczą się one zarówno w kategorii literatury młodzieżowej, jak i dla dorosłych. Biały Dom nie ujawnił, ile wyniósł rachunek.

Wśród książek znalazły się m.in. pozycje dotyczące historii Chin (Evan Osnos, Age of Ambition), psychologiczne rozważania na temat medycyny (Atul Gawande, Being Mortal: Medicine and What Matters in the End), czy powieść historyczna z akcją we Francji (Anthony Doerr, All the Light We Cannot See). Z literatury młodzieżowej Obama wybrał między innymi sagę Redwall Briana Jacquesa (w Polsce powieści ukazały się nakładem wydawnictwa Media Rodzina).

Źródło: The Huffington Post | Fot. Beth Rankin via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!