Nowa książka Pattersona już jest! Kosztuje 300 tysięcy i…

106409Autorzy i wydawcy prześcigają się w wymyślaniu przeróżnych koncepcji na to, jak udziwnić proces czytania. Czasem wymyślają nawet sposób na to, jak sprzedawać książkę, która w istocie nie jest do czytania przeznaczona – i biorąc pod uwagę międzynarodowy sukces Zniszcz ten dziennik, obserwujemy dopiero sam początek nowego, globalnego trendu.

James Patterson – który obecnie jedynie wymyśla historie, a ich spisywanie powierza innym – również nie pozostaje bierny. Warto na wstępie podkreślić, że artykuł ten został napisany 31 stycznia, i do tej pory Patterson zdążył wydać już trzy książki. Najnowsza z nich, zatytułowana Private Vegas jest odzwierciedleniem tezy „co dzieje się w Vegas, zostaje w Vegas”. Jest to dzieło limitowane – ściągnąć może ją jedynie pierwszy tysiąc czytelników. Po dwudziestu czterech godzinach od znalezienia się na dysku, książka ulegnie autodestrukcji.

Ale czyżby nowa powieść tak poczytnego autora miała ukazać się tylko elektronicznie? Oczywiście, że nie. Papierowa wersja także została przewidziana – jej nakład wyniósł dokładnie jeden egzemplarz. Kosztuje on trzysta tysięcy dolarów – ale szczęśliwy nabywca w pakiecie otrzyma weekendowy pobyt w fajnym hotelu, kolację z Pattersonem oraz szansę by zobaczyć, jak książka naprawdę eksploduje (zadba o to oddział SWAT).

Fragment książki po angielsku można przeczytać klikając w ikonę poniżej:

pdf-icon

Źródło: Inktank.fi 

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!