Niebawem w Polsce powieść Gillian Anderson

vision-of-fireWszyscy znamy ją z „Archiwum X”, które stanowi jeden z fundamentów współczesnej popkultury. Niektórzy z nas kojarzą ją z roli policjantki w obecnie emitowanym serialu The Fall”. Teraz będziemy mogli poznać Gillian Anderson jako pisarkę – czy może raczej autorkę, gdyż nie wiadomo dokładnie, ile Anderson wymyśla, a ile pisze.

Współpracuje z Jeffem Rovinem, który okrzepł już jako autor i wydał kilkadziesiąt pozycji. Para się on także dziennikarstwem i pracuje jako tak zwany wolny strzelec literacki, pisząc to, co inni chcą, by zostało napisane. W tym przypadku trudno powiedzieć, kto wyszedł z inicjatywą – mówi się, że to Jeff Rovin zgłosił się do Gillian Anderson, by ta w końcu przekuła swoje pomysły na książkę. Co z tego wyszło? Amerykańscy czytelnicy już się o tym przekonali, zaś nam Wydawnictwo Literackie każe czekać do kwietnia, kiedy to książka trafi na półki księgarń.

Powieść jest pierwszą częścią cyklu science-fiction zatytułowanego „The Earthend Saga” (w wolnym tłumaczeniu Saga końca świata). Odbiór za granicą jest dość zróżnicowany – jedni krytycy podkreślają pomysłowość aktorki grającej niegdyś Danę Scully, inni nie pozostawiają na niej i Rovinie suchej nitki, twierdząc, że książka cierpi na niedojrzałość fabularną. Mimo wszystko jest na co czekać – choćby po to, by przekonać się, jak Gillian Anderson poradziła sobie z tematem obcych

Wydawca opisuje powieść tak:

A Vision of Fire — taki tytuł nosić będzie pierwszy tom — opisuje przygody Caitlin O’Hary, światowej sławy psychologa dziecięcego, która zajmuje się leczeniem traum powstałych w wyniku wojen i klęsk żywiołowych. To silna kobieta i matka, ma mocny charakter i ugruntowaną pozycję zawodową, jednak całe jej doświadczenie i wiedza o świecie stają pod znakiem zapytania, gdy zaczyna pracować z młodą dziewczyną o wyjątkowych zaburzeniach…

„W miarę prowadzenia terapii, wspólnie spędzanego czasu oraz próby dotarcia do źródła traumy dziewczyny, Caitlin zaczyna dostrzegać, że za problemami, z którymi próbuje się zmierzyć,  kryją się znacznie poważniejsze sprawy niż te, znane w naszym świecie” – opowiada Gillian Anderson.

Międzynarodowe spiski, egzotyczne miejsca, kryminalno-przygodowe perypetie, nieprzewidziane zwroty akcji, przełomowe odkrycia, porywający, ale i zaskakująco niebezpieczny świat współczesnej nauki – wszystko to będzie stanowiło wybuchową mieszankę w wykonaniu Gillian Anderson. Jeśli szukacie rozrywkowej powieści przygodowej na miarę XXI wieku, która porwie nie tylko akcją, ale i poruszającą wyobraźnię, poszerzającą horyzonty kreacją fikcyjnych światów – czekajcie na tę książkę.


Źródło: www.wydawnictwoliterackie.pl

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!