Self-publisherka pozwie blogera – precedens w polskiej blogosferze

9630673646_c67de889db_bW polskiej blogosferze zawrzało. Pisarz i bloger, Paweł Pollak, napisał recenzję książki Marty Kingi Grzebuły, w której dosadnie skrytykował dzieło. Autorka nie była zachwycona, ale twierdzi, że czarę goryczy przepełniły anonimowe komentarze, które recenzent miał zamieszczać w Internecie.

O całej sprawie self-publisherka pisze na swoim facebookowym fanpage’u:

 

 

Wypowiedziałam wojnę, bo narażono mnie, moje dobre imię po raz kolejny. Wcześniej ustępowałam pola bitwy zacietrzewieniu, stronniczości i jawnej wrogości, milczałam, ale już koniec… Pozew do sądu przygotowany. W przyszłym tygodniu składamy go z moim prawnikiem. Można mnie lubić, lub nie. Można omijać szerokim łukiem to, co istnieje w sprzedaży, a jest mojego autorstwa. I uważać to za twór grafomanki, proszę bardzo… Ale jak jeszcze raz przeczytam taki „odważny” komentarz, pod który podszywa się wiadoma osoba, to udowodnię kto to taki i tym razem ja „dobiorę” mu się do skóry…

 

Na swoim blogu pisarz i recenzent odpowiada:

Proszę państwa, Marta Grzebuła wnosi przeciwko mnie pozew. Nie potrafi odpowiedzieć na krytykę, nie umie jej zignorować, więc chce zamknąć mi usta, ścigając mnie sądownie. Mamy więc kolejne wyznaczane przez selfów „standardy”. Najpierw zaśmiecanie polskiej literatury grafomańskimi utworami, a ponieważ spotyka się to z krytyką, nie polemika i obrona swoich tekstów (co osoba mająca się za pisarza i przekonana do swoich rozwiązań chyba powinna umieć zrobić), tylko dążenie do wyeliminowania krytyki.

 

Sprawę śledzić można na blogu Pawła Pollaka – pawelpollak.blogspot.com, tudzież na profilu Marty Kingi Grzebuły. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń i mamy nadzieję, że sprawę uda rozwiązać się polubownie. W końcu wszystkim nam zależy na tym samym – by spokojnie oddawać się kolejnym lekturom.

Źródło: pawelpollak.blogspot.com, facebook.com/MartaGrzebula | Fot. Susan von Struensee via flickr (książki), Tori Rector via flickr (Ziemia)

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!