Bruce Willis zagra głównego bohatera w adaptacji Misery

300036261_32a9c94879_oCzy myśmy się aby nie pomylili? Nie, ten news to rzetelna, prawdziwa i potwierdzona informacja. Jeden z naszych ulubionych fikcyjnych pisarzy – Paul Sheldon, otrzyma twarz Johna McClane’a ze „Szklanej pułapki”. Jak to możliwe? Cóż, w telewizji takie rzeczy nie wchodzą w grę. W kinie również nie. Co nam w takim razie pozostaje? Teatr, oczywiście! Z ratunkiem jak zawsze przychodzi kultura wysoka.

Bruce Willis nie występował jeszcze nigdy na Broadwayu, ale dla takich twardzieli nigdy nie jest zbyt późno. W swoim debiucie wcieli się w protagonistę Misery i będzie robił wszystko, by przeżyć spotkanie z psychopatyczną fanką. Co do Annie Wilkes nie mamy złudzeń – nikt nie zagra jej tak dobrze, jak Kathy Bates w adaptacji z 1990 roku, nie ważne, czy na ekranie telewizora, w kinie, czy na deskach teatru. Z pewnością jednak Elizabeth Marvel zrobi, co w jej mocy – w House of Cards pokazała, że nie należy jej z góry przekreślać.

Za spektakl odpowiada doświadczony Will Frears, który już wcześniej wystawiał tę sztukę w teatrach mniejszego kalibru. Willis pojawi się oczywiście tylko kilka razy, ale z pewnością przyciągnie tłumy zaciekawionych entuzjastów.

Całemu wydarzeniu towarzyszy pewna atmosfera nerwowości, ponieważ zarówno Stephen King, jak i ludzie na Broadwayu pamiętają, jak wielką klapą było przeniesienie Carrie na tamtejsze deski. Wydaje się jednak, że tym razem nie pozwoli na to John McClane.

Źródło: BBC News | Fot. Harald Hillemanns (okulary), Gage Skidmore (na Comic Conie) via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!