Obsada serialu na podstawie „Dallas ’63” Kinga skompletowana

Najpierw była plotka. Fani Stephena Kinga oszaleli, ale doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że ostatecznie może być różnie. Nieraz już mówiło się o serialach na podstawie jego książek, a potem wychodziły z nich nici. Czasem wychodziło coś zgoła innego – jak na przykład przy Pod kopułą. Książka świetna, produkcja telewizyjna jednak została skierowana głównie do nastolatków.

1417550704_286a0492ea_bW przypadku Dallas ’63 od początku jednak można było wyczuć, że jest inaczej. Przede wszystkim za produkcję odpowiada serwis internetowy Hulu, który cały sezon wyemituje jednego dnia. Wpisuje się to więc w to, co robi od pewnego czasu Netflix, a ostatnio także Amazon (wyprodukowano serial na podstawie książki Michaela Connelly’ego). Obrazy te stoją na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o produkcję, atmosferę, jak i obsadę – skutkiem tego jest produkt, który zadowala bardziej wymagających widzów.

Wszystko wskazuje na to, że i tym przypadku tak będzie. Gwarantem ma być James Franco, który zagra główną rolę. Teraz dołączyli do niego kolejni aktorzy – Chris Cooper (na zdjęciu) zagra Ala Templetona, właściciela przybytku, który posiada systematyczne dostawy produktów z przeszłości. Sarah Gadon (znana między innymi z nowej wersji Drakuli) zagra Sadie Dunhill, wybrankę Jake’a z przeszłości. Cherry Jones będzie odtwórczynią roli Marguerite Oswald, matki słynnego zabójcy (kojarzyć możecie ją z roli prezydent w serialu 24 godziny).

Wszystkich jednak najbardziej interesowało, kto użyczy twarzy mordercy Kennedy’ego. Teraz wiemy, że będzie to Daniel Webber, aktor raczej nieznany, dostąpi tego „zaszczytu”.

Przypomnijmy, że dwugodzinnego pilota reżyseruje Kevin Macdonald, a całość będzie miała dziewięć odcinków. Otwarcie mówi się o możliwych kolejnych sezonach.

Premiera w przyszłym roku.

Źródło: Stephenking.com | Fot. Strevo via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!