Pokazano okładkę nowej książki Stephena Kinga!

bobd-cover-reveal-5„The Bazaar of Bad Dreams”, czyli mniej więcej Jarmark złych znów zadebiutuje w Stanach w listopadzie. Jest to zbiór opowiadań Stephena Kinga, który w oryginale opiewa na przeszło pięćset stron – zawiera zarówno teksty już publikowane w gazetach, jak i zupełnie nowe. Dodatkowo autor opowiada w książce o procesie twórczym, tj. zarówno samym pisaniu, jak i przepisywaniu swoich książek.

Opowiadania są ze sobą połączone pewnymi wspólnymi elementami, takimi jak: motyw moralności, życia po życiu, winy, czy w końcu tego, co zrobilibyśmy, gdybyśmy mogli zajrzeć w przyszłość i zobaczyć, co nas czeka. Szczególnie ciekawym wydaje się ten drugi element (życie po życiu), gdyż dotyczy historii człowieka, który zmarł na raka jelita grubego – ale zmarł jedynie w cudzysłowie, jako że przeżywa swoje życie cały czas w koło.

King podkreśla, że napisał te opowiadania „specjalnie dla Ciebie”, mając zapewne na myśli swojego stałego czytelnika. Dodaje, by się nie krępować i oceniać je dogłębnie, jakkolwiek może okazać się to niebezpieczne, bo „najlepsze z nich mają zęby”.

Źródło: StephenKing.com

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!