Gandalf mógłby wziąć ślub z Dumbledorem, mówi J. K. Rowling

3585329781_6a54a4963c_bCo by było, gdyby Gandalf i Albus Dumbledore byli gejami? Pytanie wydaje się zgoła niepoważne, jednak na twitterze zawrzało, gdy jeden z użytkowników udostępnił mema z takim pytaniem. Okazuje się, że taki hipotetyczny scenariusz zajmuje nie tylko fanów prozy Tolkiena i Rowling, ale także samą autorkę poczytnych powieści o młodym czarodzieju.

Otóż J. K. Rowling nie pozostała bierna i szybko podchwyciła temat, tweetując, że w takiej sytuacji Dumbledore i Gandalf mogliby wziąć ślub w Irlandii. Był to oczywiście żartobliwy komentarz, odnoszący się do niedawnego zalegalizowania małżeństw jednopłciowych w tym kraju – jednak internetowe echo poniosło słowa Rowling w eter. I sprawiło, że odezwali się także duchowni. Sprzeciw wyrazili otwarcie członkowie Kościoła Baptystycznego Westboro, którzy oznajmili, że jeśli do takiej sytuacji dojdzie, będą protestować.

Brzmi jak żart? Nie do końca, bo między Rowling a duchownymi wywiązała się rzeczywista walka na słowa. Autorka zarzuciła członkom Kościoła, że cudowność takiego rozwiązania rozniosłaby w pył ich „male, fanatyczne mózgi”. Rowling dodała dzień później, że podjęła polemikę, by pomóc wszystkim tym homoseksualistom, którzy przez taką retorykę boją się ujawniać.

Warto także dodać, Ian McKellen, który gra Gandalfa w ekranizacjach Tolkienowskich powieści, otwarcie przyznaje się do bycia gejem, a także walczy o ich prawa.

Źródło: TVN 24 | Fot. Jonathan Warner via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!