Serial na podstawie „Amerykańskich bogów” – obsadź głównego bohatera!

4619602815_a6087ff600_oWieści na temat serialowej wersji Amerykańskich bogów krążyły już od dawna, co nie może dziwić, bo od momentu, gdy ukazała się bestsellerowa powieść Gaimana, minęło już… czternaście lat. Przez ten czas pojawiały się różne koncepcje związane z adaptacją, ale ostatecznie zielone światło dała stacja Starz. Na jej antenie emitowany będzie serial, za który odpowiedzialni będą Bryan Fuller (znany m.in. z pracy nad Hannibalem) i Michael Green (który pracował m.in. przy Heroes). Neil Gaiman będzie producentem wykonawczym.

Przedstawiciele stacji Starz oznajmili, że produkcja rozpocznie się zaraz po tym, jak zostanie obsadzony Cień, czyli protagonista powieści. Sam casting przebiega ciekawie i… każdy może w nim uczestniczyć. Stacja ruszyła z akcją w mediach społecznościowych, gdzie za sprawą hashtaga #CastingShadow czytelnicy mogą wybrać, kto powinien zagrać główną rolę.

Producenci podkreślają, że jest to inicjatywa mająca na celu sprawić, by serial sprostał oczekiwaniom fanów. Szef stacji Starz, Chris Albrecht, podkreślił, że czytelnicy od lat obsadzali rolę dla głównego bohatera w swojej wyobraźni, więc jedynym sensownym rozwiązaniem jest to, by teraz uczestniczyli w castingu.

 

Źródło: Variety.com | Fot. Robbie Kennedy via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!