Wieści z planu adaptacji „Dallas ’63” Stephena Kinga

5386861192_da97ed640e_oDobra wiadomość dla zwolenników grozy w wydaniu Stephena Kinga – zdjęcia do serialowej adaptacji „Dallas ’63” idą pełną parą i zakończą się dziewiętnastego października. Przez kilka miesięcy ekipa ma nakręcić materiał, który ostatecznie zostanie skondensowany do dziewięciogodzinnego formatu telewizyjnego. Przed nami więc miniserial – choć od początku mówi się o tym, że na jednym sezonie się nie skończy.

Grający główną rolę James Franco przebywa obecnie w Toronto, gdzie najprawdopodobniej kręcone są sceny związane z zamachem na Johna F. Kennedy’ego (wcześniej to miejsce wykorzystane było w serialu „The Kennedys”, stąd spekulacje). Franco wcieli się w Jake’a Eppinga – nauczyciela z Maine, który cofa się w czasie, by zapobiec temu wydarzeniu.

Przypomnijmy, że za produkcję odpowiada twórca m.in. Lost, nowych Gwiezdnych wojen oraz Star Treka, J. J. Abrams. Miniserial zostanie wyemitowany na platformie Hulu jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie formatem internetowym, gdzie cały sezon dostępny jest od razu. Do „ramówki” trafi w 2016 roku.

Źródło: Global News | Fot. U.S. Embassy New Delhi via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!