J. K. Rowling pisze kolejną część Harry’ego Pottera – i będzie to sztuka!

Z tej informacji zapewne najbardziej ucieszą się Londyńczycy. Ale kto wie, może ostatecznie sztuka trafi także na deski polskich teatrów?

4009628125_3ef7325ce1_oO całej sprawie poinformowała sama J. K. Rowling w sposób, który można już chyba uznać za klasyczny. Mianowicie, udostępniła wieść na swoim koncie na Twitterze. W tweecie napisała, że miło jej poinformować, iż w przyszłym roku w Londynie wystawiana będzie sztuka pt. „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” (w oryginale brzmi znacznie lepiej: Harry Potter and the Cursed Child).

Spektakl pojawi się oczywiście na deskach najbardziej prestiżowego teatru na londyńskim West Endzie – Palace Theater. Spekulowano, że sztuka ta stanowić będzie prequel do znanej nam serii, jednak Rowling zaprzeczyła tym doniesieniom, podkreślając, że „to zupełnie nowa historia”. Na Twitterze od razu pojawiły się pytania o to, dlaczego nowy materiał nie stał się książką – autorka odparła, że nie może zdradzić zbyt wiele, ale jest przekonana, że gdy czytelnicy zobaczą sztukę, zgodzą się, że to jedyne medium, w którym można było ten pomysł zrealizować.

Źródło: The EW | Fot. Todd Mecklem via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!