Wieści z planu nowej ekranizacji „To” Stephena Kinga

10711382576_f86aef2c21_oNad To ciąży pewne fatum, przy czym nie ma nic wspólnego z klaunami, a raczej ze scenariuszem i reżyserią. Materiał jest obszerny i niewątpliwie wymaga kunsztu, by zaadaptować ją do dwugodzinnego obrazu… a w zasadzie dwóch, bo ekranizacja ma być dwuczęściowa. Dotychczas odpowiedzialny był za to Cary Fukunaga, który nad materiałem spędził kilka lat – ostatecznie jednak studio New Line postanowiło się z nim rozstać.

Jest to problematyczne, biorąc pod uwagę, jak wiele przez ten czas Fukunadze udało się zrobić, i jak napięty jest terminarz. Zdjęcia do To miały rozpocząć się w czerwcu tego roku, tymczasem odłożono je, nie podając konkretnej daty. Miejsce Fukunagi ma zająć Andy Muschietti – reżyser znany z dobrze przyjętego horroru Mama. Główne role zagrali w nim Jessica Chastain i Nikolaj Coster-Waldau, a obrazowi udało się zarobić siedemdziesiąt jeden milionów dolarów, co jest wyśmienitym wynikiem, biorąc pod uwagę, że koszt produkcji wyniósł piętnaście milionów.

Trwają teraz poszukiwania scenarzysty, który dopasuje materiał do wizji Muschiettiego – ma on nadal być dwuczęściowy. Wciąż nie wiadomo, kto zagra Pennywise’a. Mówi się o Willu Poulterze (Gally z Więźnia labiryntu), ale jest to wciąż informacja niepotwierdzona.

Źródło: The Hollywood Reporter | Fot. Hersson Piratoba via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!