Nowy film Spielberga na podstawie powieści SF „Player One”

Ready_Player_One_New_CoverSteven Spielberg nie próżnuje. W październiku na ekrany kin wchodzi głośny film Most szpiegów z Tomem Hanksem w roli głównej, ale filmowiec już szykuje kolejny blockbuster. Zadebiutuje piętnastego grudnia dwa tysiące siedemnastego roku i oparty będzie na powieści Ernesta Cline’a z 2011 roku pt. Player One (w oryginale „Ready Player One”).

Obraz powstanie dzięki kooperacji studia Warner Bros, Village Roadshow oraz Dreamworks, a przedstawiciel pierwszego z koncernów podkreśla, że każdy film od Stevena Spielberga jest „filmem-wydarzeniem” i dlatego postanowiono ustalić premierę na tak gorący, przedświąteczny okres. Należy spodziewać się więc ogromnego budżetu i nie mniejszego rozmachu, bo konkurencja na pewno będzie niemała.

Powieść Cline’a w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Amber i opowiada o wirtualnej rzeczywistości zwanej Oasis, którą ludzkość w niedalekiej przyszłości traktuje jako rzecz znacznie istotniejszą od rzeczywistego świata. Jest to pozycja z gatunku young adult, więc spodziewać się można, że Steven Spielberg rzuci rękawicę produkcjom takim jak Igrzyska Śmierci czy pochodne.

 

Opis wydawcy:

NAJLEPSZA POWIEŚĆ SCIENCE FICTION 2011 według Amazonu i największej sieci księgarskiej USA Barnes & Noble 2011. Bestseller „New York Timesa” i „USA Today”. Kupiony przez amerykańskiego wydawcę za sześciocyfrową sumę. Dzień później wytwórnia Warner Bros wygrała zażartą aukcję o prawa do ekranizacji.

Wejdź do OASIS – globalnego wirtualnego świata 2044, w którym każdy może być tym, kim chce.

Rok 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kampingowych. Osiemnastoletni Wade ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w OASIS, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko – żyć, uczyć się, bawić i kochać. W OASIS jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki – kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Miliony ludzi bezowocnie próbowały go złamać, by zdobyć nagrodę. I odkrywały nowe znaczenie ucieczki od rzeczywistości i pogoni za szczęściem, obsesyjnie studiując ikony Hallidaya – enigmatyczne wskazówki, których nie odczyta nikt, kto nie jest maniakiem gier, fi lmów i muzyki z lat 80. Nagle Wade odkrywa pierwszą zagadkę… Cały świat patrzy, tysiące przyłączają się do gry – wśród nich potężni wirtualni gracze gotowi popełnić realne morderstwo, by przeszkodzić Wade”owi. Teraz Wade żeby przeżyć, musi wygrać. Ale żeby wygrać, musi porzucić doskonały świat wirtualny i stanąć twarzą w twarz z życiem i z miłością – w realu, z którego tak rozpaczliwie chciał uciec. STAWKĄ JEST ŚWIAT. CELEM – NAJWYŻSZA NAGRODA. JESTEŚ GOTOWY?


Źródło: The Variety

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!