Harry Hole powróci!

4416040947_808a913516_bPolski internet zatrząsł się dziś z samego rana – a przynajmniej ta jego część, która koncentruje się wokół książek. Portal LubimyCzytać.pl podał, że za jakiś czas możemy spodziewać się kolejnych powieści Jo Nesbø, w których głównym bohaterem znów będzie niepokorny Harry Hole!

Ale o jakim przedziale czasowym mowa? Bliżej nie wiadomo, ponieważ Nesbø w wywiadzie radiowym powiedział, że może być to zarówno niedługo, jak i za… szmat czasu. Kiedy redaktor zaczął bardziej indagować, udało mu się dowiedzieć, że autor myśli o okresie dwuletnim. Wygląda na to, że wiele zależy od wydawcy, gdyż Norweg przedstawił już swojej oficynie zarys kilku książek. Po wybraniu jednej z nich, Jo Nesbø rozpocznie pracę.

Kolejna powieść z Harrym Hole będzie nosiła jedenasty numer. Pierwsza z książek ukazała się w 1997 roku (autor otrzymał za nią Nagrodę Riverton), w Polsce zaś premierę miała w 2005 roku. Nesbø pozostaje jednym z najbardziej poczytnych autorów kryminałów w Skandynawii, ale także poza jej granicami – od pewnego czasu coraz śmielej radzi sobie na rynku amerykańskim, a jego czekają na hollywoodzkie interpretacje jego prozy.

 

Źródło: LubimyCzytać.pl, JoNesbo.pl | Fot. Aktiv I Oslo.no via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!