Michael Fassbender zagra Harry’ego Hole

6140264650_efe97e3098_oJakiś czas temu widziano Jo Nesbø, który wychodził z jednej z norweskich restauracji w towarzystwie Channinga Tatuma. W świecie literackim i filmowym zawrzało, a krótko potem okazało się, że aktor dostał angaż w ekranizacji jednej z powieści Norwega pt. Syn. Fani Nesbø wreszcie dostali konkretną wieść o długo wyczekiwanym filmie, ale najbardziej wciąż czekano na informacje związane z Harrym Hole. I wreszcie się ich doczekaliśmy!

O rozmowach prowadzonych z Michaelem Fassbenderem donosi Variety, twierdząc, że chodzi o przeniesienie na ekran siódmego tomu serii z Holem pt. Pierwszy śnieg (w angielskiej wersji The Snowman). Reżyserować ma Szwed, Tomas Alfredson, choć przez długi czas wydawało się, iż za kamerą stanie Martin Scorsese. Ostatecznie jednak w kwietniu oznajmiono, że tak się nie stanie.

pierwszyW Hollywood nie ma wielkiego boomu na ekranizacje skandynawskich kryminałów, ale sprawa wydaje się pewna. Fani tego gatunku oczekiwali, że po sukcesie filmu opartego na bestsellerowych powieściach Stiega Larssona ten trend ulegnie zmianie, ale tak się nie stało. Obraz zarobił wprawdzie 232 miliony dolarów na całym świecie, ale miało to miejsce już cztery lata temu i od tamtej pory nie doczekał się sequela.

Fabułę Pierwszego śniegu można poznać poniżej z opisu wydawcy:

„Pierwszy śnieg” to kolejny mocny i błyskotliwy thriller Jo Nesbo z komisarzem Harrym Hole w roli głównej, potwierdzający niezwykłe umiejętności pisarskie tego autora współczesnych kryminałów.
Jest dopiero listopad, a w Oslo spadł już pierwszy śnieg. Brite Becker po powrocie do domu chwali męża i syna za ulepienie bałwana w ogrodzie. Okazuje się jednak, że nie jest on ich dziełem. Bałwan stoi skierowany w stronę domu i patrzy wprost na jego mieszkańców.
W tym samym czasie komisarz Harry Hole otrzymuje anonimowy list od niejakiego Bałwana. Zaczyna dostrzegać wspólne cechy starych, niewyjaśnionych spraw. Wraz z pierwszymi oznakami zimy do gazet trafia informacja o kolejnym morderstwie. Tym razem ofiarą jest zamężna kobieta. W pobliżu miejsca zbrodni pojawia się… bałwan. Wszystko wskazuje na to, że w Oslo znów krąży seryjny morderca.

Źródło: The Guardian | Fot. eLENA tUBARO via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!