Adaptacja filmowa „Gry o Tron”? George Martin komentuje

W ostatnich dniach elektryzująca wieść wstrząsnęła Westerosem. W Internecie pojawiła się bowiem wieść, że istnieją pewne plany, które mają ostatecznie doprowadzić do powstania kinowego filmu w świecie stworzonym przez George’a R. R. Martina. Teraz sam autor zabrał głos, pisząc  na swoim blogu o możliwej ekranizacji. Oto, czego się z niej dowiadujemy:

6856756978_e685ffa77d_k– idea zakończenia Gry o Tron jednym lub kilkoma pełnometrażowymi filmami pojawiła się trzy lub cztery lata temu. Nie był to pomysł Martina, jakkolwiek to on pierwszy wspomniał o tym publicznie, stąd przekonanie, że to w istocie jego idea.

– autor potwierdził, że podoba mu się ten pomysł. Na blogu podkreśla, że trudno, by wówczas było inaczej – produkcja dopiero stawiała pierwsze kroki, nie było odpowiedniego budżetu do zrealizowania batalistycznych scen, a nakręcenie blockbustera z rozmachem Władcy pierścieni było scenariuszem wręcz wymarzonym.

– idea wciąż jest dla Martina bardzo atrakcyjna; i to nie tylko dla niego. Autor podkreśla, że podobnie elektryzująca jest dla aktorów, producentów oraz reżyserów. Twierdzi, że to naturalne, bowiem trudno wyobrazić sobie lepszy sposób, by zakończyć serial.

– to wszystko nie znaczy jednak, że tak się stanie. Martin twierdzi, że HBO nie będzie zainteresowane takim posunięciem – podobnie było przy Rodzinie Soprano, Rzymie czy Deadwood. W żadnym wypadku nie doszło do nakręcenia filmu. Ostatecznie więc pisarz przestrzega, by nie brać na poważnie takich plotek – HBO jest obecne w świecie seriali, nie w kinie. I nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miało to ulec zmianie.

Źródło: grrm.livejournal.com | Fot. Maria Morri via flickr

 

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!