Brytyjska rodzina i naziści? Pod koniec miesiąca premiera książki!

Już 28 października ukaże się długo oczekiwana przez wielu książka 17 goździków. Brytyjska rodzina królewska i naziści Andrew Mortona, biografa rodziny królewskiej i wielu innych znanych osobistości w Wielkiej Brytanii.

 

POLITYCZNE INTRYGI, ZAKAZANY ROMANS, RODZINNE WAŚNIE I TAJEMNE SPISKI, CZYLI… 

KULISY NIEWIARYGODNEGO SKANDALU, JAKIM BYŁ ROMANS CZŁONKA BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ Z IDEOLOGIĄ NAZISTOWSKĄ

 

17-gozdzikowSkrupulatnie udokumentowana, oparta na wnikliwych badaniach historycznych opowieść o sekretnych powiązaniach pomiędzy Franklinem D. Rooseveltem, Winstonem Churchillem, Księciem Windsoru i Adolfem Hitlerem przed II wojną światową, w trakcie jej trwania i już po jej zakończeniu.

Andrew Morton opowiada historię lekkomyślnego Edwarda VIII, późniejszego Księcia Windsoru, jego amerykańskiej żony, rozwódki Wallis Simpson, dziwacznej nazistowskiej intrygi z czasu wojny, mającej na celu zrobienie go marionetkowym królem po wkroczeniu Niemców do Wielkiej Brytanii, oraz o staraniach Churchilla, Eisenhowera i króla Jerzego VI żeby zatuszować związki księcia z wodzem Rzeszy.

Morton odsłania kulisy tuszowania niewiarygodnego skandalu, jakim był romans członka brytyjskiej rodziny królewskiej z ideologią nazistowską, publikując nieznane  do tej pory dokumenty FBI, fotografie i inne materiały z niemieckich, rosyjskich i brytyjskich archiwów, a także osobistą korespondencję Churchilla, Eisenhowera i Windsorów.

17 GOŹDZIKÓW to wspaniały dramat historyczny, pełen przygód, intryg, zdumiewających odkryć, napisany przez prawdziwego mistrza w gatunku biografii.

 
Źródło: informacja prasowa Wydawnictwa Albatros

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!