18 listopada głośny skandynawski kryminał w Polsce

RODZINNY INTERES-8cm-300dpiOsiemnastego listopada doczekamy się książki, wokół której od pewnego czasu jest dużo szumu w Skandynawii – ale nie tylko, bowiem prawa do jej publikacji sprzedano do 33 krajów. W dodatku studio DreamWorks nabyło prawa do ekranizacji opartej na faktach historii. O czym mowa? O Rodzinnym interesie, czyli kryminale, który wyszedł spod pióra pewnego szwedzkiego duetu.

Opis wydawcy:

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o piątce wspólników, w tym trzech braciach, którzy w ciągu zaledwie dwóch lat dokonali dziesięciu zuchwałych napadów na ban- ki. Przemoc jakiej doświadczyli w domu rodzinnym wywołała w nich pragnienie niezależności. Kluczem do sukcesu miały być pieniądze.

Do gangu przyłączył się przyjaciel z dzieciństwa, były żołnierz, Jasper oraz dziewczyna najstarszego z braci. Żaden z członków nie był nigdy wcześniej karany. Włamanie do wojskowego składu i kradzież ogromnej ilości broni to do- piero początek ich działalności. Doskonały plan. Droga wolna. Idealnie wykonana robota. Jak przy każdym kolejnym napadzie…

Czwarty z braci Stefan Thunberg, który nie brał udziału w przestępstwach, czekał dwadzieścia lat, by opowiedzieć tę historię. Wspólnie z uznanym pisarzem kryminałów Andersem Roslundem, napisali znakomity thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Prawa do ekranizacji książki kupiło studio Stevena Spielberga DreamWorks!

O autorach:

© 2014 Fotograf Anna-Lena Ahlstr¨m +46-709-797817Anders Roslund jest wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem śledczym, jednym z najlepszych szwedzkich twórców kryminałów naszych czasów. Roslund pisze w duecie Roslund & Hellström, który zdobył wiele prestiżowych nagród między innymi CWA International Dagger, Glass Key oraz Swedish Academy of Crime Writers’ Award. Może pochwalić się sprzedażą ponad 5 milionów egzemplarzy i znajduje się w gronie najlepiej sprzedających się autorów „New York Timesa”. Filmy i seriale telewizyjne na podstawie powieści duetu Roslund & Hellström produkowane są zarówno w Hollywood jak i w Europie. Rodzinny interes jest siódmą powieścią Andersa Roslunda, ale pierwszą w duecie ze Stefanem Thunbergiem.

© 2014 Fotograf Anna-Lena Ahlstr¨m +46-709-797817Stefan Thunberg jest jednym z najpopularniejszych skandynawskich scena- rzystów. Pracuje przy ekranizacji szwedzkich kryminałów Henninga Mankella o inspektorze Wallanderze i Håkana Nessera, których bohaterem jest Van Veeteren. Pisał również scenariusze do najbardziej kasowych szwedzkich filmów ostatnich lat: Hamilton: W interesie narodu oraz Łowcy 2.

Rodzinny interes to debiut powieściowy Stefana Thunberga.

Źródło: informacja prasowa wydawnictwa Sonia Draga

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!