Idris Elba zagra Rolanda w ekranizacji „Mrocznej wieży”?

Idris Elba znany jest każdemu fanowi seriali – tym najbardziej zapalonym ze świetnej roli Stringera Bella w Prawie ulicy. Ostatnimi czasy zdobył uznanie odgrywając także tytułową rolę w brytyjskim serialu kryminalnym pt. Luther – tam pokazał, że potrafi wcielić się nie tylko w osiłka z Baltimore, ale także w zmęczonego życiem detektywa. Nazwisko tego aktora przewija się też często w kontekście nowego wcielenia Jamesa Bonda

19332252469_a6a2bb1686_hAle to wszystko nie ma znaczenia. Nie dla fanów Stephena Kinga i moli książkowych. Dla nas bowiem liczy się to, że Idris Elba najprawdopodobniej otrzyma rolę Rolanda Deschaina w zbliżającej się ekranizacji Mrocznej Wieży. Jego oponentem (człowiekiem w czerni) ma być Matthew McConaughey, co sprawia, że dostaniemy doprawdy niesamowity duet. O ile oczywiście pogłoski się potwierdzą – choć wszystko wskazuje na to, że tak będzie.

Stephen King stworzył wprawdzie postać białego mężczyzny, ale wydaje się, że to nie problem – a fani króla grozy, przynajmniej w Ameryce, zaliczają się przede wszystkim do liberałów, stąd producenci nie spodziewają się kontrowersji. Alternatywą jest Javier Bardem, którego kandydatura również nie została jeszcze przekreślona. Wcześniej wspominało się także o tym, że Sony chce zatrudnić Russella Crowe.

Przypomnijmy, że film będzie ekranizacją pierwszego tomu (pt. Roland), zaś towarzyszyć będzie mu wpisany w świat Mrocznej Wieży serial telewizyjny. Stephen King jest jednym z producentów całości.

Źródło: Deadline.com | Fot. Lwp Kommunikáció via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!