Marlon James twierdzi, że napisze „afrykańską Grę o Tron”

1571589807_57bd12d670_oNazwisko Marlona Jamesa znane jest wszystkim, którzy śledzą międzynarodowe trendy w literaturze. Niedawno ten jamajski autor otrzymał niezwykle prestiżową nagrodę Bookera za książkę pt. Krótka historia siedmiu zabójstw („A Brief History of Seven Killings”), która obnażała nadużycia polityczne i sprawy kryminalne w kręgach jamajskiej emigracji na świecie.

W niedawnym wywiadzie udzielonym magazynowi „Man of the World” James powiedział, że jest już zmęczony nieustanną dyskusją na tematy takie jak to, czy we Władcy Pierścieni powinien pojawić się czarnoskóry hobbit. Twierdzi, że afrykański folklor jest równie bogaty, „co to gówno”, bowiem występują w nim liczne demony, gobliny, czarownice i szaleni królowie. Wszystko to sprawia, że Marlon James postanowił sam stworzyć epicką serię fantasy. Książka nosić będzie tytuł Black Leopard, Red Wolf  i ma być „afrykańską Grą o Tron”. Dodaje, że dzięki bogatemu folklorowi historia ta zawstydzi Wolf Hall czy Tudorów.

Autor zdradza także trochę zamiarów warsztatowych. „Sto stron na opisanie wioski? Jak najbardziej, do cholery” – zapewnia. Podobnie entuzjastycznie nastawiony jest do załączników opisujących magię, czy dwustronicowych opisów tajemniczej rasy krasnoludów zamieszkujących podziemną krainę.

Źródło: Vulture.com | Fot. Nicholas Laughlin via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!