Nowy serial prawniczy na podstawie powieści Pattersona

klamstwo_doskonale-albatros-ebook-cov

James Patterson to prawdziwy fenomen. Jego książki wychodzą wychodzą niemalże z prędkością światła, a mimo to czytelnicy nie tylko nadążają, ale wciąż chcą więcej i więcej. Efekt jest taki, że każda jego powieść trafia na pierwsze miejsce listy bestsellerów „New York Timesa”. Nie mogło pozostać to bez echa w świecie telewizji, prawda?

Stacja CBS ogłosiła, że przygotowuje serial prawniczy na podstawie jednej z jego powieści, którą napisał wespół z Michaelem Ledwidgem. „Wespół” to nieco umowne określenie, bo Patterson pracuje w dość osobliwy sposób – zarysowuje fabułę dla swojej powieści, a potem powierza jej napisanie któremuś z mniej znanych autorów. Model sprawdza się od wielu lat, choć niegdyś Patterson pisał oczywiście sam.

Książka, o której mowa to Now You See Her, w Polsce wydana nakładem Wydawnictwa Albatros w lutym 2013 roku jako Kłamstwo doskonałe.  Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku i koncentruje na prawniczce pracującej w niewielkiej kancelarii – na tyle niewielkiej, że nikt ze współpracowników nie wie, że w przeszłości nasza bohaterka była nikim innym, jak… morderczynią.

Premiera najprawdopodobniej w przyszłym roku, a jednym z producentów wykonawczych będzie sam James Patterson.

Poniżej opis wydawcy:

Nina Bloom, dobrze zapowiadająca się nowojorska prawniczka, samotnie wychowująca szesnastoletnią Emmę, zbudowała swoje perfekcyjne życie na kłamstwie. A wszystko zaczęło się siedemnaście lat wcześniej. Nosiła wówczas nazwisko Jeanine Fourier, mieszkała w Key West na Florydzie i od dwóch lat była szczęśliwą żoną przystojnego oficera policji Petera Fouriera. Wtedy właśnie po raz pierwszy uświadomiła sobie, jak mało wie o człowieku, którego  poślubiła. I zdała sobie sprawę, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo, że jedynym ratunkiem jest dla niej upozorowanie własnej śmierci i natychmiastowa
ucieczka. Po latach przeszłość powróci w nieoczekiwany sposób. Pewien człowiek zostaje skazany na karę śmierci za morderstwo, którego nie popełnił; jego egzekucja ma odbyć się za kilka dni. Nina wie, że tylko ona może ocalić niewinnego. A to oznacza jedno – powrót do Key West i stawienie czoła złu, od którego próbowała kiedyś uciec…

Źródło: Deadline

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!