Jest data premiery „Pierwszego śniegu” Jo Nesbø!

8252519341_779a844010_kO tym, że Michael Fassbender zagra Harry’ego Hole, donosiliśmy już jakiś czas temu – teraz zaś studio Universal Pictures ogłosiło wszem i wobec, kiedy możemy spodziewać się pierwszej hollywoodzkiej adaptacji dzieła norweskiego autora. Przyjdzie nam trochę na to poczekać, bowiem premiera odbędzie się dopiero w 2017 roku. Można by przypuszczać, że producenci zdecydują się na początek roku ze względu na adekwatne do tytułu temperatury, ale niestety tak się nie stało – decyzja padła na październik.

Główną rolę zagra Michael Fassbender, a na ekranie towarzyszyć będzie mu Rebecca Ferguson (znana z ostatniej części Mission Impossible) oraz Charlotte Gainsbourg (aktorka, którą niebawem będziemy mogli oglądać w nowej odsłonie Dnia niepodległości). Za kamerą stanie zaś Tomas Alfredson.

Zdjęcia rozpoczną się osiemnastego stycznia – i będą realizowane wyłącznie w Norwegii. Ekipa na jakiś czas zamieszka w Oslo, potem przeniesie się do Bergen oraz okolic Rjukan. Kinomaniaków zapewne ucieszy fakt, że jednym z producentów wykonawczych jest nie kto inny, jak Martin Scorsese.

Czy Nesbø uda się podbić Hollywood? Czas pokaże, jednak wielu krytyków filmowych wciąż podkreśla, że skandynawski styl opowiadania niekoniecznie pasuje do tego, czego oczekuje masowy odbiorca w USA. Wyniki ekranizacji Millenium zdają się to potwierdzać. Choć kto wie, może film z Craigiem przetarł szlaki dla Harry’ego Hole?

Źródło: The Hollywood Reporter | Fot. glasseyes view via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!