O czym będzie nowa książka Andy’ego Weira?

Jeśli Andy Weir zapowiada, że wyda w przyszłym roku nową powieść, może znaczyć to tylko jedno – rok 2016 będzie łaskawy dla fanów science fiction. Szczególnie tych, którzy większy nacisk kładą na człon „science” niż „fiction”, bowiem Weir udowodnił Marsjaninem, że zna się na rzeczy. Poświęcił niesamowitą ilość czasu na research, ale w wywiadach podkreśla, że była to dla niego przyjemność. Określa się sam jako geek, który na temat Marsa od lat czytał niezliczone ilości opracowań – i to właśnie z tego względu powstała jego bestsellerowa powieść.

Earth and Moon.O czym będzie kolejna książka? To pytanie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Pierwotnie miała nosić tytuł Zhek, ale niewiele było na jej temat wiadomo. Andy Weir dostał od wydawcy nieprzekraczalny deadline, tak by powieść można było opublikować w połowie przyszłego roku. Oficyna spodziewała się bestsellera – co było raczej pewne, biorąc pod uwagę głośną ekranizację pierwszej powieści z Mattem Damonem w roli głównej.

Sam pisarz podkreślał, że to bardzo złożona i drobiazgowa opowieść, której opowiedzenie może nie być możliwe w tylko jednej książce. Dla znających angielski pojawiły się już pewne smaczki, bowiem dokładnie tak jak w przypadku Marsjanina, pierwsze rozdziały Zheka Weir opublikował na swojej stronie. Miało to być klasyczne SF – z obcymi, podróżami przekraczającymi prędkość światła, etc.

Teraz jednak „The Huffington Post” donosi, iż nastąpiła zmiana planów. Wydawca i autor planują wciąż postawić raczej na „science” niż „fiction” – w efekcie Andy Weir jakiś czas zaczął pracę nad powieścią, której akcja rozgrywa się na Księżycu. Co więcej wiemy? Przede wszystkim to, że tym razem otrzymamy protagonistkę, a protagonistę. W dodatku znów wybiegniemy w przyszłość, bowiem Weir wspomina o tym, że miejscem akcji będzie istniejące na Księżycu miasto. Powieść ukaże się prawdopodobnie z końcem 2016 roku lub na początku 2017.

 

Źródło: The Huffington Post | Fot. Bluedharma via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!