George R.R. Martin zaskoczony reakcją fanów

Po tym, jak autor Pieśni Lodu i Ognia niedawno ujawnił, że szósty sezon Gry o Tron pojawi się jeszcze zanim on sam skończy pracę nad nową książką, w Internecie wybuchła burza. Wielu komentatorów spodziewało się najgorszego, a sam George R.R. Martin chyba także – wszak od lat spotyka się z negatywnymi komentarzami na temat tempa swojego pisania. Okazuje się jednak, że tym razem spotkała go niespodzianka. Czytelnicy stanęli za nim murem.

11375718845_3ef336c224_k„Nie przejmuj się, George” – pojawiało się w wielu opiniach, a autor nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Szybko podziękował swoim fanom za niesamowitą falę wsparcia, świadom tego, że oficjalne zapowiedzi od pewnego czasu kazały sądzić, iż doczekamy się szóstego domu przed premierą nowego sezonu serialu. Martin podkreślił, że jest jedynym, którego należy winić – i że nie ma nic na swoje usprawiedliwienie.

Spodziewał się zapewne powtórki z 2009 roku, kiedy to pojawiła się największa presja, by wydał kolejny tom. Czytelnicy gremialnie krytykowali jego tempo pisania, domagając się, by poświęcał mu więcej czasu. W obronie Martina stanął wtedy Neil Gaiman, który oświadczył bez ogródek: „George R.R. Martin nie jest waszą dziwką”.

Tym większe musiało być jego zdziwienie. W nowej notce na blogu podziękował wszystkim, podkreślając, że kiedy rano się zalogował, czekało na niego mnóstwo pozytywnych komentarzy, z których nie zdążył przeczytać nawet jeszcze połowy. Dodał, że nie potrafi oddać słowami tego, jak bardzo jest wdzięczny za całe wsparcie czytelników.

Źródło: The Guardian | Fot. Maria Nayef via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!