W końcu jest – zwiastun adaptacji „Dallas ’63” Kinga

Długo na to czekaliśmy, a producenci raczyli nas do tej pory jedynie skromnymi sneek peakami. Teraz to się zmieniło – wreszcie możemy spojrzeć na to, jak będzie wyglądał serial na podstawie powieści Dallas ’63 Stephena Kinga.

Przypomnijmy, że za produkcję odpowiada twórca m.in. Lost, nowych Gwiezdnych wojen oraz Star Treka, J. J. Abrams. Miniserial zostanie wyemitowany na platformie Hulu jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie formatem internetowym, gdzie cały sezon dostępny jest od razu. Czeka nas dziewięciogodzinna uczta, która rozpocznie się 15 lutego tego roku.

Mimo że oficjalnie mówi się o jednym sezonie, producenci są zgodni, że istnieje potencjał na znacznie szerszy projekt. Otwarcie przyznają w wywiadach, że mają w zamyśle kolejne serie. A czego miałyby dotyczyć? Oczywiście podróży w czasie, lecz już nie do czasów Kennedy’ego.

J.J. Abrams podkreśla, że jest fanem mistrza grozy od czasów szkolnych, stąd podchodzi do produkcji z wielkim entuzjazmem. Za adaptację książkowej fabuły na potrzeby telewizji odpowiedzialna jest Bridget Carpenter, zaś gigantami odpowiedzialnymi za produkcję są Bad Robot (studio Adamsa) oraz Warner Bros – które współpracują ze sobą przy serialu ”Impersonalni”.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!