Uratuj pociąg przed terrorystą – dostaniesz umowę na książkę

Nie, to nie żadna akcja społeczna (choć byłaby chodliwa, prawda?). Chodzi o trzech Amerykanów, którzy w tamtym roku ryzykowali życiem, by obezwładnić i zatrzymać zamachowca, który kierował się do Londynu. Rzecz wydarzyła się w pociągu, a trzech przyjaciół natychmiast zostało okrzykniętych bohaterami. Całkiem zresztą słusznie.

8095115468_6a90e62ded_kWydaje się więc całkiem naturalne, że prędzej czy później pojawiła się także propozycja ze strony jednego z wydawców – najaktywniejszą oficyną okazała się Perseus Books Group (a konkretnie jej imprint, PublicAffairs), która w środę podpisała umowę z bohaterami. Książka wydaje się mieć chwytliwy, a jednocześnie adekwatny tytuł – The 15:17 To Paris, nawiązujący do klasyków pewnego gatunku. Trafi ona na półki księgarń w rok po tym, jak Amerykanie udaremnili zamach planowany w Paryżu, czyli w sierpniu 2017 roku.

Oprócz Anthony’ego Sadlera, Aleka Skarlatosa oraz Spencera Stone’a (czyli trzech bohaterów) na okładce pojawi się także nazwisko Jeffreya E. Sterna, który będzie pracował nad tekstem razem z amerykańskim tercetem.

Warto wspomnieć także, że ujęty terrorysta został później zidentyfikowany jako zwolennik ISIS, Ayoub al-Khazzani. Znaleziono przy nim AK-47 (kałasznikowa) oraz wystarczająco dużo amunicji, by odebrać życie setkom osób. Sadler, Skarlatos i Stone byli na wakacjach i jechali z Paryża do Brukseli. Za co inni pasażerowie z pewnością mogą być wdzięczni losowi.

Źródło: USA Today | Fot. Darkroom Daze via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!