Kolejna adaptacja Mrocznej Wieży?

Autor Mrocznej WieżyLśnieniaBastionu czy szeregu innych bestsellerowych powieści, nigdy nie ukrywał swojej miłości do muzyki. Przeciwnie, Stephen King często mówi o niej nie tylko w wywiadach, ale także w swoich książkach. Czytając Komórkę słyszymy wyraźnie kawałki, które dla bohaterów tej powieści stają się kluczowe, ale to niejedyny tytuł, w którym takie nawiązania występują – w samej Mrocznej Wieży znaleźć można mnóstwo wspomnień o kultowych rockowych piosenkach.

Nie powinno więc nas dziwić, że w końcu także artyści biorą się za prozę Stephena Kinga. W ramach rewanżu niegdyś pojawił się głośny kawałek The Ramones – klasycy punk rocka nagrali go jako soundtrack do ekranizacji Cmętarza zwieżąt i nie spodziewali się, by odniósł większy sukces. Jak wielkie było ich zdziwienie, kiedy okazało się, że piosenkę grano w kółko w całym kraju!

 

Ale nie o zwierzętach i cmentarzach tym razem mowa. Otóż pewien amerykański zespół, Land Of The Living, postanowił dokonać muzycznej adaptacji Mrocznej Wieży. Pomysł jest całkiem ciekawy – i zrozumiały, kapela bowiem szuka dopiero swojego miejsca na scenie. Muzycy określają swój styl jako połączenie kilku gatunków: rocka klasycznego, psychodelicznego, ciężkich brzmień, country i bluesa. Brzmi to z pewnością jak coś, co mogłoby spodobać się Kingowi.

Zresztą sprawdźcie sami, próbka poniżej!

 

Niestety szczegóły projektu obecnie nie są znane, ale trzymamy kciuki i czekamy na konkrety.

Źródło: landofthelivingmusic.com | Fot. Kelly Teague via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!