Kolejny serial na podstawie bestsellerowych powieści

Stacje telewizyjne nie próżnują – odkryły żyłę złota, adaptując kolejne bestsellerowe powieści do formatu serialowego i nie zamierzają przestawać. Harry Bosch Michaela Connelly’ego, Dallas `63 od Stephena Kinga, głośny Outlander i całe mrowie innych produkcji to jedynie kropla w morzu. Mniejsze stacje coraz częściej angażują się w tej materii, a teraz przyszedł czas na Spike TV. Niezbyt znana nazwa? Z pewnością, bo to żaden telewizyjny gigant (jakkolwiek kiedy właścicielem jest MTV, wszystko jest możliwe).

66962027_c6a3a487fa_bWłodarze stacji zaangażowali Gale Anne Hurd, która pracowała przy The Walking Dead, by ta zaadaptowała do formatu telewizyjnego serię bestsellerowych powieści Douglasa Prestona i Lincolna Childa. W Polsce ich książki plasują się na wysokich miejscach na listach bestsellerów, jednak to na rodzimym rynku radzą sobie najlepiej. Każda kolejna powieść z agentem FBI Pendergastem deklasuje konkurencję i stanowi gratkę dla każdego fana sensacji. Można by więc zapytać: dlaczego tak późno, telewizjo?

Serial będzie nosił nazwę Pendergast, co biorąc pod uwagę nazwisko protagonisty jest dość zrozumiałe. Akcja rozgrywać będzie się we współczesnym Nowym Jorku, choć sprawa badana przez agenta FBI będzie dotyczyła zagadki z zamierzchłej przeszłości.

To jednak niejedyna produkcja, za jaką bierze się stacja znana dotychczas głównie z reality show. Zaadaptowana zostanie także trylogia marsjańska Kima Stanleya Robinsona – zacznie się oczywiście od Czerwonego Marsa, czyli pierwszego tomu. Nam więc nie pozostaje nic innego, jak czekać na rezultaty, a tym, którzy nie czytali, chwytać za książki, bo jak wiadomo: najpierw książka, potem film. Albo serial.

Źródło: The Hollywood Reporter | Fot. Richmond 9 via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!