Ależ passa Kinga – zapowiada się kolejny serial

49607_szkieletowa-zaloga_400Szał ekranizacji dzieł Stephena Kinga właściwie trwa od wielu, wielu lat, ale to 2016 rok może zapaść najbardziej w naszej pamięci. Po niezbyt udanym Pod kopułą, przyszedł czas na stojący na wysokim poziomie Dallas ’63 od Hulu, a zapowiedzi nastrajają bardzo optymistycznie. Czekamy na całe uniwersum Mrocznej Wieży (filmy i serial), ekranizację Przebudzenia (która opóźniła pracę nad cyklem o Rolandzie) oraz na przeniesienie Bastionu na ekrany. Teraz dochodzi do tego także Mgła – opowiadanie, na podstawie którego niegdyś powstał już film.

Zamówienie na pilotowy odcinek złożyło Spike. Stacja wraca do oryginalnych, fabularnych produkcji i robi ukłon w kierunku czytelników – oprócz Stephena Kinga, będzie bowiem adaptować także Kima Stanleya Robinsona (Czerwony mars). Za scenariusz i produkcję będzie odpowiadać ciekawa postać – Christian Torpe, który znany jest przede wszystkim z duńskiej produkcji Rita (aktualnie emitowany jest czwarty sezon). Zapisał się także na kartach serialowych historii za sprawą produkcji kilku projektów ze stacjami Showtime oraz AMC.

Szczegóły na razie nie są znane – nie wiadomo nawet, czy sam autor będzie zaangażowany w produkcję. Znając jednak pracowitość Stephena Kinga i chętnie sięganie po jego doświadczenie przez filmowców, można spodziewać się, że w mniejszy lub większy sposób będzie miał wpływ na serial (tak jak przy obecnych produkcjach).

A dla przypomnienia proponujemy obejrzenie zwiastuna filmu z 2007 roku.


Źródło: Deadline.com

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!