Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będą trylogią

Czy mogło być inaczej? Na dobrą sprawę chyba tak, ale dziś kończą się wszelkie spekulacje – J. K. Rowling oficjalnie potwierdziła, że powstanie nowa trylogia filmów osadzona w świecie Harry’ego Pottera. Mowa oczywiście o Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć, czyli historii Newta Scamandera (granego przez niezawodnego Eddiego Redmayne’a). Dotychczas wiadomo było tylko, że zobaczymy jedną odsłonę – teraz niecierpliwie oczekiwać będziemy aż trzech.

2675741951_7c89c8c435_bPodobnie jak wczoraj Stephen King, tak i dziś Rowling przekazała wiadomość za pomocą twittera. Potwierdziła także, że sztuka Harry Potter i Przeklęte Dziecko (premiera w czerwcu tego roku) nie zostanie adaptowana do wersji kinowej, na co liczyło wielu fanów. Fabularnie dzieło to osadzone jest dziewiętnaście lat po wydarzeniach, które znamy z ostatniego tomu książek. Harry Potter jest przedstawiony jako ojciec młodego chłopaka imieniem Albus, który dorasta w cieniu wielkiej legendy swojej rodziny.

Kto będzie akurat na West Endzie, może skorzystać. A kto się nie wybiera, temu pozostają Fantastyczne zwierzęta, które wejdą na ekrany kin w listopadzie tego roku. W obsadzie oprócz Redmayne’a jest Ezra Miller, Ron Perlman oraz Colin Farrell. Akcja rozgrywa się siedemdziesiąt lat przed tym, jak Harry Potter zaczął lekturę książki Newta Scamandera.

Źródło: Internation Business Times | Fot. Lali Masriera via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!