Będzie serial na podstawie „Jeźdźca miedzianego”

Zacznijmy od tego, że tytuł to delikatne niedopowiedzenie, serial bowiem na opierać się na wszystkich trzech tomach z Tatianą i Aleksandrem, a nie tylko na samym Jeźdźcu miedzianym. Historia będzie zatem dotyczyć także tego, o czym mogliśmy przeczytać w Tatianie i Aleksandrze oraz Ogrodzie letnim. Kto lubuje się w literaturze romantycznej czy historycznej, temu zapewne ani Paulliny Simmons, ani dwójki głównych bohaterów  nie trzeba przedstawiać.

Wszystkim innym przyda się krótki opis wydawcy:

Wielkie uczucie na tle historii. Poznaj bohaterów, zdrajców i ich fascynujące losy! Znakomita bestsellerowa trylogia o Tatianie i Aleksandrze. Poruszająca, zmysłowa opowieść o miłości, która rozkwitła w czasie wojennej zawieruchy.

Tatiana i Aleksander przeszli prawdziwe piekło wojny w Związku Radzieckim. Czy miłość będzie silniejsza od zła i okrucieństw, które zgotował im los? Czy naznaczeni strachem i nieufnością, zdołają zbudować nowe życie i szczęście w Ameryce, krainie swoich marzeń?

0949_99906170949Produkcja Tatiana & Alexander będzie miała ograniczoną liczbę odcinków, więc z całą pewnością możemy mówić o miniserialu. Nie podano jeszcze zbyt wielu szczegółów, ale wiadomo, że za kamerą stanie Sergei Bodrov, a za scenariusz będzie odpowiadać sama autorka. Sceny będą kręcone w języku angielskim, w Stanach, Niemczech oraz Rosji. Produkcja jest jeszcze w fazie przygotowawczej, zbierane są fundusze na jej rozpoczęcie.

W niedawnym wywiadzie autorka odniosła się także do obsady. Wprawdzie żadnych oficjalnych wiadomości jeszcze nie ma, ale fani od pewnego czasu nalegają, by w roli głównego bohatera obsadzić Henry’ego Cavilla. Zapytana o to Simmons podkreśliła, że nadawałby się wprost idealnie. Dodała także, że jeśli jest ktoś, kto mógłby być jednocześnie Supermanem i Aleksandrem, to jest nim właśnie Cavill.

Źródło: Getawaypictures.com | henrycavill.org

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!