Tess Gerritsen w czerwcu odwiedzi Polskę!

Prawdziwa gratka dla fanów thrillerów medycznych… a może thrillerów czy kryminałów w ogóle. Lub generalnie literatury amerykańskiej. Albo w ogóle literatury? Jakby nie było, czytelnicy w Polsce mogą wznosić okrzyki radości (my z pewnością będziemy to robić). Dlaczego? Powód jest prosty!

TESS GERRITSEN ODWIEDZI WARSZAWĘ I WROCŁAW W CZERWCU 2016 ROKU

Tess Gerritsen, ?? Leonardo Cendamo / BlackarchivesBędzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, gdzie odbierze Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru.

W piątek 3 czerwca o godzinie 18:00 autorka spotka się z czytelnikami w warszawskim Empiku Junior (ul. Marszałkowska 116/122).

Spotkanie poprowadzi Anna Dziewit Meller.

W sobotę 4 czerwca o godzinie 16:00 Tess Gerritsen zagości we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21).

Spotkanie dla miłośników kryminału poprowadzą Zbrodnicze Siostrzyczki: Marta Guzowska i Agnieszka Krawczyk.

 

image003Tess Gerritsen to amerykańska pisarka, z zawodu lekarz internista. Po studiach praktykowała w Honolulu na Hawajach. Porzuciła karierę medyczną by poświęcić się wychowaniu dzieci i pisaniu powieści. Mieszka z rodziną w amerykańskim stanie Maine.

Zadebiutowała w 1987 r. romansem z wątkami kryminalnymi, ale kariera pisarska Gerritsen nabrała rozpędu w 1996 r., gdy jej pierwszy thriller medyczny, DAWCA, trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”, a prawa do wersji filmowej kupił Paramount. W kolejnych latach ukazały się: INFEKCJA, NOSICIEL,

GRAWITACJA (milion dolarów za prawa filmowe!), GRZESZNIK, SOBOWTÓR, AUTOPSJA, OGRÓD KOŚCI, KLUB MEFISTA, MUMIA, DOLINA UMARŁYCH, MILCZĄCA DZIEWCZYNA…

W sumie Tess Gerritsen jest autorką 8 romansów kryminalnych, 11 thrillerów z cyklu z Jane Rozzoli i Maurą Isles i 6 thrillerów poza serią.

Przekłady książek Gerritsen publikowane są w 35 językach i regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w USA i Europie.

Na podstawie jej powieści powstał serial telewizyjny „Partnerki” z kobiecym duetem śledczym – Jane Rizzoli i Maurą Isles.

Mogli go oglądać telewidzowie w 22 krajach na całym świecie, w tym także w Polsce.

Strona WWW: www.tessgerritsen.com 

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!