Gwiazda „Wikingów” dołącza do obsady „Mrocznej Wieży”

Katheryn WinnickTa wieść powinna ucieszyć zarówno fanów króla grozy jak i wiernych widzów serialu emitowanego przez History Channel. Katheryn Winnick, która w produkcji tej wciela się w rolę Lagerthy, dołączyła do obsady ekranizacji Mrocznej Wieży. Po świetnie ocenianym występie w Wikingach właściwie nie powinno to dziwić, a może nawet w pewnym sensie stanowi to ukoronowanie tego, jak Winnick wcieliła się w słynną tarczowniczkę.

Kogo oprócz niej zobaczymy w obsadzie? Oczywiście Idrisa Elbę, który zagra samego Rolanda, Matthew McConaugheya (jako, nomen omen, czarny charakter) oraz Toma Taylora. Ostatni z nich wcieli się w rolę Jake’a, czyli najmłodszego członka ka-tet Rolanda. Za kamerą stanie Nikolaj Arcel, a film wejdzie na ekrany kin 17 lutego 2017 roku. Za adaptację scenariusza odpowiadają Akiva Goldsman i Jeff Pinker.

Wprawdzie zatrudnienia Winnick nikt oficjalnie nie potwierdził, ale wydaje się to jedynie formalnością (tak jak było to swego czasu w przypadku Elby i McConaugheya). Tę kanadyjską aktorką będziemy mogli w najbliższym czasie zobaczyć w filmie Geostorm, w którym zagra u boku Gerarda Butlera.

 

Źródło: Variety.com | Fot. Audi USA via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!