Dwa majowe hity od wydawnictwa Albatros!

klatwa rodziny 3dKLĄTWA RODZINY PALMISANO

(LA MELEDICIÓ DELS PALMISANO)

Rafel Nadal

tłumaczenie: Grzegorz Ostrowski, Joanna Ostrowska
premiera: 18 maja

 

KATALOŃSKI BESTSELLER!

 

W miasteczku Bellorotondo na południu Włoch jest pomnik poświęcony ofiarom I wojny światowej. 21 wymienionych na nim poległych nosi nazwisko Palmisano.

Nad męskimi potomkami tego rodu ciąży fatum.

Donata, żona ostatniego z nich, po otrzymaniu zawiadomienia o śmierci męża, który zginął na froncie w 1918 roku, orientuje się, że jest w ciąży. Nie chcąc dopuścić, by jej dziecko podzieliło los innych mężczyzn z rodziny Palmisano, wymaga na przyjaciółce, młodej wdowie, która również jest w ciąży, obietnicę.

– Musisz mi obiecać, że jeśli to będzie chłopiec, udasz, że jest twój, i wychowasz go jako Convertiniego. Nazwiemy go Vitantonio.

Vitantonio i Giovanna, nieświadomi tego, że urodziły ich różne matki i nie mają tego samego ojca, jako bliźnięta szczęśliwie dorastają pośród winnic i gajów oliwnych. Do momentu, gdy zaczynają się w nich budzić uczucia, których nie rozumieją, a rodzący się faszyzm i widmo kolejnej wojny  kładą się cieniem na ich beztroskim życiu.

 

Jeszcze dobrze nie wyschła farba drukarska, a Klątwa rodziny Palmisano już trafiła na listy bestsellerów i wszystko wszkazuje na to, że prędko z nich nie zejdzie.

Diari de Girona

 

Naładowana emocjami historia Vitantonia, mężczyzny, nad którym ciąży okrutne fatum. 

Akcja rozgrywa się na południu Włoch, w Pulii. Autor, który zadał sobie naprawdę wiele trudu, by zbadać miejscowe realia, przedstawia je tak, jakby wprowadzał czytelnika 

w ten świat, trzymając go za rękę.

El 3 de vuit

Pełna napięcia i zwrotów akcja, historia opowiedziana we wspanialy sposób. 

Wygląda na to, że Nadal, urodzony pisarz, który wie, jak prowadzić narrację i budować kompozycję powieści,  znalazł niezawodną receptę na sukces – przejrzysty styl, wyraziste postacie, ciekawe miejsca…

Diari ARA

Nadal zaprzyjaźnił się z ludźmi z Pulii i trafił tam do wiejskich domów, 

w których na Wszystkich Świętych wciąż pozostawia sie przy stole wolne miejsce dla zmarłych. W tej powieści sam zostawia takie miejsce – dla tych, 

którzy chcą wziąć udział w uczcie życia i śmierci, prawdy i sprawiedliwości.

La Vanguardia

 

Autor Klątwy rodziny Palmisano mistrzowsko portretuje życie na południu Włoch 

w pierwszej połowie XX wieku. Ukazuje przyjaźń dwóch młodych kobiet, 

siłę matczynych uczuć, piękno krajobrazu Pulii. 

Świetna powieść, w której ważną rolę odgrywa historia. 

Wspaniały prezent dla czytelników, którzy po lekturze tej książki z pewnością 

zapragną jak najszybciej odwiedzić ten region Włoch.

Blog Propera Parada Cultura

 

Piękna powieść o miłości i nienawiści z mocno zarysowanym tłem historycznym. 

Czytanie Rafela Nadala to trochę tak jak oglądanie fotografii. 

Ten pisarz mógłby wybrać dowolne miejsce na mapie, postawić na nim kropkę 

i stworzyć wokół niej świat, który można poczuć wszystkimi zmysłami.

Blog Us Recomano,  Silvia Cantos

 

RAFEL NADAL (ur. w 1954 r. w Geronie) kataloński pisarz, z zawodu dziennikarz, który pracował dla najważniejszych hiszpańskich dzienników krajowych i zajmował kluczowe stanowiska w wydawnictwach i grupach medialnych. Na stałe, współpracuje ze stacjami telewizyjnymi, gdzie często pojawia się w roli komentatora.

Jako pisarz zyskał popularność po opublikowaniu Szampańskich dni, sagi osnutej na kanwie historii jego rodziny, jednak międzynarodową sławę przyniosła mu przetłumaczona na kilkanaście języków Klątwa rodziny Palmisano.

 

 

RAFEL NADAL ODWIEDZI WARSZAWĘ W MAJU 2016 ROKU, BĘDZIE GOŚCIEM VII WARSZAWSKICH TARGÓW KSIĄŻKI

 

W sobotę 21 maja o godzinie 12:30 Katalończyk Rafel Nadal podpisywał będzie swoją najnowszą powieść „Klątwa rodziny Palmisano” na stoisku Wydawnictwa Albatros 72/C1.

 

image004DOM NAD JEZIOREM

(THE LAKE HOUSE)

KATE MORTON

tłumaczenie: Izabela Matuszewska
premiera: 18 maja

 

Zaginione dziecko…

Czerwiec 1933 roku. Letnia posiadłość rodziny  Edevane w Loeanneth, wypolerowana i lśniąca, jest gotowa na wieczorne przyjęcie z okazji letniego przesilenia. Alicja Edevane, szesnastolatka i początkująca pisarka, jest szczególnie podekscytowana. Nie tylko ma pomysł na genialny wręcz zwrot akcji w powieści nad którą pracuje, ale też właśnie Jednak z nadejściem północy, gdy fajerwerki rozświetlą niebo, rodzina  Edevane poniesie stratę tak dotkliwą, że na zawsze opuści Loeanneth.

Opuszczony dom…

Siedemdziesiąt lat później, po tym jak przydzielono jej wyjątkowo trudną sprawę, policjantka Sadie Sparrow zostaje wysłana na przymusowy urlop. Udaje się do Kornwalii, do domku ukochanego dziadka. Wkrótce jednak czuje, że zabrnęła w ślepy zaułek. Wtedy jednak natyka się na opuszczony dom otoczony zdziczałym ogrodem pośród gęstego lasu i poznaje historię chłopca, który zniknął bez śladu.

Nierozwiązana zagadka…

Tymczasem w pokoju na poddaszu swojego eleganckiego domu w Hampstead, olśniewająca Alicja Edevane, teraz staruszka, wiedzie życie niczym z jej zgrabnie napisanych bestsellerowych powieści detektywistycznych. Sielanka trwa do czasu, gdy młoda policjantka zaczyna zadawać niewygodne pytania o przeszłość jej rodziny, przedzierając się przez gąszcz tajemnic, od których pisarka uciekała przez całe życie.

 

Rewelacyjna fabuła!
A rozwiązanie śledztwa, które prowadzi Sadie Sparrow
– i jednocześnie zakończenie książki – jest równie zaskakujące dla czytelników,
jak i bohaterów powieści.

Publishers Weekly

KATE MORTON

Australijska pisarka, która zyskała międzynarodową sławę dzięki powieściom Dom w Riverton, Zapomniany Ogród oraz Milczący Zamek. Kate Morton jest najstarszą z trzech sióstr. Pochodzi z południowej Australii, po licznych przeprowadzkach jej rodzina osiadła w Tamborine Mountain. Od dzieciństwa lubiła czytać, szczególnie książki autorstwa Enid Blyton. Studiowała w Londynie w Trinity College. Ukończyła z wyróżnieniem University of Queensland, uzyskując dyplom z literatury angielskiej. Przygotowuje pracę doktorską. Jest żoną muzyka jazzowego i kompozytora. Mają dwóch synów. Mieszkają na przedmieściach Brisbane w Paddington. Jej powieści zostały wydane w 39 krajach i sprzedane w 3 milionach egzemplarzy. Szczególną popularnością cieszą się w jej rodzimej Australii, USA, Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!