Grisham ujawnił okładkę nowej książki

Do polskich księgarń nakładem Wydawnictwa Albatros wchodzi właśnie Samotny wilktymczasem autor tej pozycji nie próżnuje, potwierdzając renomę jednego z najbardziej płodnych pisarzy swojego pokolenia. Jego dwudziesta dziewiąta książka, The Whistler, ukaże się w Stanach już dwudziestego piątego października.

2340838448_147cb54032_bO czym będzie traktować? Między innymi na to pytanie John Grisham musiał odpowiedzieć w wywiadzie, który przeprowadził z nim dziennikarz „Entertaiment Weekly”. Autor nie chce zdradzać zbyt wiele, ale ujawnił, że inspiracją do napisania tej powieści była… jego umowa wydawnicza z Doubleday (która najpewniej obliguje go do systematycznego wydawania tytułów).

Dodaje, że do tej pory napisał dwieście stron – co samo w sobie być może nie byłoby tak znaczące, gdyby nie to, że oznacza to, iż… książka nie ma jeszcze fabuły. (Przypomnijmy, że Grisham to jeden z tych pisarzy, którzy nie tworzą planów, stąd jest to poniekąd zrozumiałe). Oprócz tego pisarz w charakterystycznym dla siebie stylu ujawnił, że obecnie czyta poradnik o praniu brudnych pieniędzy „dla idiotów” i że jest to związane z tym, czego możemy spodziewać się w nadchodzącej powieści.

A oto okładka amerykańskiej wersji:

whistler_final1

Źródło: The EW | Fot. Scott Brenner via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!