Lee Child napisze kolejne książki z Jackiem Reacherem!

Fani Jacka Reachera mogą odetchnąć. Wbrew temu, co jakiś czas temu twierdził sam autor, ukażą się kolejne tomy z tym popularnym na całym świecie protagonistą. Lee Child dotychczas utrzymywał, że zamierza skończyć historię swojego bohatera na dwudziestym pierwszym tomie, zatytułowanym Night School (światowa premiera przewidziana jest na listopad tego roku), jednak okazuje się, że pisarz pójdzie w ślady Jo Nesbø, który niedawno obwieścił, że nie skończył jeszcze ze swoim Harrym Hole.

14359817814_9acfc666cb_kUmowa, którą Child zawarł z wydawcą, opiewa na trzy kolejne tomy – będzie więc co czytać, a w dodatku liczyć możemy także na zbiór opowiadań i nowelę. W wywiadzie dla „Playboya” autor w charakterystycznym dla siebie stylu podkreślił, że zdecydował się na 21 tomów, bo nie chciał przebijać Johna D. MacDonalda (autor ten stworzył właśnie tyle części z Travisem McGee – Child zaś uznaje tę serię za najlepszą w dorobku amerykańskich pisarzy). Dodaje, że zmienił zdanie ze względu na czytelników – i w tym tkwi cały sekret. Chcieli więcej, sam autor ma pomysł na więcej, więc dlaczego miałby nie pisać dalej? – pyta.

Przypomnijmy, że w październiku ukaże się kolejna ekranizacja z Tomem Cruisem w roli głównej (Nigdy nie wracaj). Premiera pierwszej z trzech nowych powieści jest zaś przewidziana na 2017 rok.

 

Źródło: Booktrade | Fot. RT Book Reviews via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!