W lipcu ciekawa książka od Helen Fitzgerald

Na szóstego lipca zaplanowano ciekawą premierę – nakładem wydawnictwa Burda ukaże się powieść Wstyd Heleny Fitzgerald, która ma poruszać temat prywatności w internecie. Autorka jest australijską scenarzystką oraz bestsellerową pisarką, która debiutowała w 2007 roku. Od tamtej pory wydała dwanaście powieści, a Wstyd jest jej najnowszą książką. Edukowała się m.in. na Wyspach Brytyjskich, gdzie pracowała też dla szkockiej BBC, pisząc scenariusze dla serii edukacyjnych przeznaczonych dla najmłodszych widzów. Jej literatura określana jest jako domestic noir.

 

image001-2Co zrobisz, gdy twoją największą wpadkę zobaczy cały świat?

Jak dotąd w sieci widziało mnie 23 096 osób. Wśród nich moja mama, mój tata, moja młodsza siostra, babcia, druga babcia, dziadek, szef, mój nauczyciel biologii z szóstej klasy i chłopak James.  

Gdy Leah Oliphant-Brotheridge i jej przybrana siostra Su jadą na wspólne wakacje do Magaluf, żeby świętować zdaną maturę, do domu wraca tylko Leah. Jej siostra – przykładna, zdolna uczennica i chluba rodziny – zostaje za granicą, skompromitowana i przerażona. Do sieci trafił filmik, na którym Su po pijanemu dopuszcza się czynności seksualnych w nocnym klubie. I wszyscy go widzieli.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!