Będzie ekranizacja nowej powieści Crichtona!

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że zbliża się premiera nieopublikowanej dotychczas powieści Michaela Crichtona. Teraz okazuje się, że będziemy mieli okazję zapoznać się z tym materiałem nie tylko na kartach książki, ale także dzięki obrazowi, nad którym pracuje National Geographic. Ta konkretna stacja w tym kontekście mogłaby dziwić, ale Nat Geo od pewnego czasu inwestuje w produkcje fabularne – niebawem będziemy mogli oglądać m.in. serial Mars.

9186371886_74b2a9e8ac_kW przypadku „Dragon Teeth”, czyli rzeczonej powieści, za adaptację odpowiadać będą Graham Yost (znany m.in. z kultowego dla wielu Justified) oraz Bruce McKenna (kojarzony przede wszystkim z produkcjami HBO, Kompanią braci oraz Pacyfikiem). O prawa walczyło wiele podmiotów, ostatecznie jednak to National Geographic przedstawiło najlepszą ofertę – zakładała m.in. współpracę z takimi potęgami, jak Sony Pictures oraz Amblin.

Produkcja będzie najprawdopodobniej miniserialem, a akcja rozgrywać będzie się na Dzikim Zachodzie u schyłku dziewiętnastego wieku. Przedstawiciel Nat Geo podkreślił, że to napisana z rozmachem historia o eksploracji, przygodzie i nauce. Skupia się na rywalizacji dwóch charyzmatycznych postaci – naukowców, którzy prowadzą między sobą wyścig o to, któremu z nich uda się jako pierwszemu wydobyć z wykopalisk pewne sekrety…

„Dragon Teeth” Crichton napisał w swoich najbardziej płodnych latach i niemal ją ukończył. Niedawno odkryła ją żona zmarłego w 2008 pisarza, Sherri Crichton. Więcej na temat powieści można przeczytać tutaj.

Źródło: Deadline | Fot. Hellebardius via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!