Będzie nowe telewizyjne uniwersum George’a R. R. Martina

Marvel ma swoje uniwersum, D.C. również zaczęło prężnie rozwijać własne, a właściwie co tydzień słyszymy o kolejnych planach filmowców, którzy wzięli na warsztat książki Stephena Kinga. Teraz dołączyć może do niego George R. R. Martin – ale bynajmniej nie chodzi o Pieśń Lodu i Ognia. Nowe plany nie mają bowiem nic wspólnego ze światem, który znamy z Gry o Tron.

25154043A z czym w takim razie? Z Dzikimi kartami, czyli szerokim uniwersum, na które składają się antologie i powieści wydawane nieprzerwanie od 1987 roku. Wszystkie łączą nie tylko wici fabularne, ale także nazwisko Martina, który sprawuje piecze nad całym projektem (wspólnie z Melindą Snodgrass). Akcja rozgrywa się przede wszystkim w USA po drugiej wojnie światowej – ale nie są to USA, które znamy, rzecz bowiem dotyczy alternatywnej historii. Na świecie szaleje wirus, który zmienia ludzkie DNA i sprawia, że ludzie zyskują nadnaturalne zdolności… przynajmniej część. Pozostali stają się upośledzeni.

Prawa do adaptacji całego uniwersum zakupił podmiot podległy wytwórni NBC. Sam George R. R. Martin podkreśla, że nie może doczekać się rozpoczęcia prac, choć sam nie będzie bezpośrednio uczestniczył w produkcji – jest zajęty zobowiązaniami wobec HBO i pisaniem „tych cholernych” Wichrów zimy, jak napisał na swoim blogu. Producentem wykonawczym będzie jednak wspomniana Snodgrass. Nie wiadomo, kiedy rozpoczną się pracę, ale autor ma nadzieję, że stanie się to najpóźniej w ciągu dwóch lat.

Źródło: io9

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!